Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perelhetnek emiatt anyósomék?...

Perelhetnek emiatt anyósomék? Ha igen, nyerhetnek?

Figyelt kérdés

Anyósomékkal kezdetben jó volt a kapcsolatom, aztán miután megszületett az első gyerekünk megromlott. Nehezményezték, hogy nem mentem vissza időben dolgozni és a fiuknak kell eltartania engem. Ez a második gyereknél fokozódott.

Négy éve a férjemnek gerincműtéte volt, nem jöttek be hozzá a kórházba, aztán itthon sem látogatták. Az én családom nagyon sokat segített a házimunkában, főzésben és a gyerekekkel, hogy tudjak dolgozni és életben tartsam a férjem vállalkozását. Nagyon kemény időszak volt lelkileg is. A családommal egyébként is jó a kapcsolat, kölcsönösen segítjük egymást.


Tavaly anyuék kerültek nehéz helyzetbe, mi segítettünk nekik anyagilag. Ez anyósomék fülébe jutott és most követelik, hogy nekik is adjunk annyi pénzt mint nekik. Állítólag beszéltek egy ügyvéddel és be fognak perelni.


2017. jan. 15. 13:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
98%
Ez hülyeség, nem perelhetnek, mégis megteszik csak kinevetik őket :D
2017. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Ahhoz sekinek semmi köze, hogy a jövedelmeteket mire és kire költitek. Pert indíthatnak, de csak fizetnek egy csomó pénzt, más eredménye nem lehet.
2017. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Jézusom,kérdező,anya és felnőtt vagy,mégis hogy tudhatsz ilyen keveset a világról?Ilyen egyszerűen nincs,csak rád akarnak ijeszteni.Úgy látszik,sikeresen...
2017. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mivel a szülőtartást már törvénybe iktatták, gondoltam rákérdezek.
2017. jan. 15. 13:54
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Nincs jogalapjuk a perre.

A férjed szóba áll még velük? Én nem tenném a helyében.

2017. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Igen, van iolyan, hogy szülőtartás, de az rászorultsági alapon megy. Másrészt megtagadható érdemtelenség címén.

Idézek a jogász szövegéből:

a már felnőtt gyerek is mentesülhet a szülőtartás kötelezettsége alól, ha a szülő érdemtelenné vált arra. Ez akkor következik be, ha a szülő olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, vagy olyan életvitelt folytat, amely miatt a tartásra kötelezettől nem várható el az anyagi gondoskodás.

2017. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

ez csak blöff hogy perelni fognak, így akarnak csőbe húzni. Ne foglalkozzatok velük, úgysem fognak tudni beperelni. Ha annyira gáz a helyzet, ti is beszéljetek ügyvéddel hogy be legyetek biztosítva, de egyébként nem vagytok kötelesek nekik csak úgy fizetni.

A szülőtartási dolog ami most megy hogy be is perelhetnek ha nem tartjátok el őket az sem úgy megy hogy ők gondolnak egyet, hasukra csapnak és perre viszik az ügyet. Egyrészt akkor perelhetnek ha már idős gondozóba vannak és nem fedezi nyugdíjuk az ellátást, vagy ha a kettőjük nyugdíja nem elég az alapvető megélhetésre. De ez sem úgy megy hogy ők kitalálják hogy nem tudnak megélni és perelnek.

2017. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

Őszintén szólva hülyeségnek tartom,hogy jogi kérdésekben itt várj segítséget.Egyrészt csak a te verziódat írod le,nyilván mindenki előnyösebben festi le magát,az ő rászorultságát nem ismerhetjük,nem ismerjük a vagyoni helyzetét stb. Meg itt az emberek nagy része anyós ellenes nő,tehát akármit írhatsz neked adnak igazat.


Várjátok meg az ügyvédi felszólítást,hogy mit követelnek és az alapján kérj majd jogsztól segítséget,akkor fogod látni a jogalapot és az érveket.Addig felesleges az okoskodás.

2017. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem perelhetnek.
2017. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Szülőtartásért perelhetnek. A fentiekért nem. (És szerintem nem is fognak, mert akkor mások számára is nyilvánvalóvá válna, mennyire szánalmasak.)


Egyébként meg mindenki fogja be a száját ilyen esetben, nem kell kiderülnie, kinek hogyan segítetek.

2017. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!