Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy szolgáltatónál tartozást...

Egy szolgáltatónál tartozást szeretnék átvállalni valakitől, de nem hajlandók megmondani mennyi. Ezt mégis hogy?

Figyelt kérdés
Alá akartak iratni egy papírt, hogy átvállalom, de összeg nem volt rajta. Mondom, hogy átvállalnám, de szeretném tudni mégis mennyi. De ezt nem akarják megmondani mert 3. fél vagyok. Ez teljes abszurditás.

2017. jan. 16. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vidd el azt akie a tartozas es neki megmondjak.
2017. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez a törvény, nem adhatnak ki semmilyen információt harmadik félnek, ez az adatvédelem. Vidd magaddal a másik személyt.
2017. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem tudom magammal vinni


de ez abszurdum, szeretném átvállalni, hogyan vállaljam át, ha nem tudom mit vállalok át?


Ez olyan mintah aegy szerződést akarnék aláírni, de a szövegét nem nézhetem meg, vagy egy kenyeret akarnék enni, de az árát nem árulják el.


Ilyen alapon a világon egyetlen szerződés se jöhetne létre, ahhoz és bármilyen tranzakcióhoz vagy üzlethez kölcsönös bizalomra van szükség valamilyen szinten, ez olyan mintha azt mondanám egy szerződésnél, hogy nem írom alá, mert a személyes adataimat nem adhatom ki, és mi még nem vagyunk szerződésben, ez 22-es csapdája, tiszta abszurd

2017. jan. 16. 22:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Pontos sztori? Minek akarod átvállalni? Meghatalmazás van?
2017. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem érted kérdező, a példáid is rosszak. Jelen esetben arról van szó, hogy olyan adatra vagy kíváncsi, ami egy másik ember szerződésében van, melynek adatait a törvény természetesen védi. A tartozás mértéke is egy olyan adat, ami titoknak minődül. Simán vissza lehetne élni ilyesmivel, ha mindenki tudhatna arról, hogy a másiknak milyenek a számlaadatai, mennyi pénze van rajta, mekkora a tartozás stb. Te sem szeretnéd, ha ezt csak úgy kiadnák a te esetedben, elég ha csak annyit mondanának, hogy esetleg kifizetik, ha olyan az összeg.
2017. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ez olyan mintah aegy szerződést akarnék aláírni, de a szövegét nem nézhetem meg, "


Ezt nagyon jól látod! A szolgáltató jogellenesen cselekedett, amikor úgy akarta veled aláiratni az átvállaló nyilatkozatot, hogy a vállalás összegét titokban tartotta volna.


Ugyanakkor az előttem szóló jól írja, az állampolgárok személyes adatait törvény védi, azok kiszolgáltatása harmadik félnek jogellenes.


Azt teheted meg, hogy az átvállaló nyilatkozatban számmal, betűvel feltünteted, hogy mekkora értékig vállalod a tartozást, avagy, hozzájáruló nyilatkozatot kérsz az adóstól.

2017. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De könyörgöm, nem harmadik fél vagyok. Persze számszerűleg igen, de ez egy olyan ügylet, amiben három fél érdekelt. Ha mondjuk aláírom, és kipostázzák a csekket x összegről, akkor mégiscsak meg fogom tudni az x összeget, ami személyes adat volt. Ez nem sérti majd a személyes adatokat?


Vagy mondjuk a posta nem harmadik fél? Az nem sérti a személyes adatokat, hogy mondjuk küldenek egy levelet a címemre, hiszen a címem az rajta van a borítékon nyíltan, és a posta egy harmadik fél, aki megtudja.

2017. jan. 18. 14:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem vagy tisztában a fogalmakkal. Harmadik fél nem azt jelenti, hogy harmadik ember, hanem hogy szerződésen kívüli. A posta meg cím nélkül nem tudja végezni a feladatát, ezért kapja meg, de nem adhatják ők se ki.
2017. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"akkor mégiscsak meg fogom tudni az x összeget, ami személyes adat volt. Ez nem sérti majd a személyes adatokat?"


Nem a személyes adatok sérülnek, hanem azon személy jogai, akihez fűzödnek. Ha a címzett megosztja veled bármilyen adatát, akkor az nem jogellenes, ám ha te deríted ki, az ő hozzájárulása nélkül, az igen.



A posta jogosult adatkezelő.

2017. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha én szerződésben vagyok mondjuk valakivel, pl. egy közszolgáltatóval, aki levelet küld nekem, akkor eszerint kiadja a postának, mint harmadik szerződésen kívüli félnek az adataimat. Jól gondolom?
2017. jan. 18. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!