Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor előveszik a bkv...

Ilyenkor előveszik a bkv ellenőrt is?

Figyelt kérdés
tavaj állítólag megbüntettek a bkv-n. engem viszont nem. a büntetés kiállítása napján reggeli órákban ellopták a pénztárcámat, amikt akkor is bejelentettem a rendőrségnek, majd este megbüntettek... vagyis nem engem hanem azt aki ellopta a pénztárcámat. na most a lényeg a lényeg hogy a csekre tettem egy feljelentést, aminek az eredménye az hogy engem nem büntettek meg mert tudtam bizonyítani hogy reggel már be volt jelentve, így elengették a büntetést. viszont ilyenkor az ellenőr számítíthat valamire? mert hát az ő kezében volt utoljára az igazolványom lakcímigazolványom mert ő állította ki. ilyenkor mi történik az ellenőrrel?
2017. jan. 19. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

semmi, mert nem hatóság, nem ellenőrizheti a személyazonosságot, tehát akár be is diktálhatták volna, de nyilván megmutatta a tolvaj a te papírjaid, mondjuk a lakcímkártyát amin nincs fénykép.


Az ellenőrnek nincs felelőssége, viszont a rendőrségnek gondolom jelezted, hogy felvehette a kamera az illetőt, ha volt a buszon vagy ahol megbüntették kamera.

2017. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A BKV ellenőrnek honnan kellett volna tudnia, hogy lopott/talált személyivel igazolta magát az illető?
2017. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenfajta törvénysértés esetén előveszik az ellenőrt. Ugyanis, nem számít hogy tudatában volt-e valaki a törvénysértésnek, az nem mentesít a törvénysértéstől, ha nem ismered a törvényt. A BKV-s követte el a törvénysértést, akkor megy a börbe vagy kaphat felfüggesztettet is. Jobban jár ha közmunkát kap
2017. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban már az is csoda, hogy a büntetésedet elengedték.
2017. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát igen ez egy egy éves sztori. mikor megkaptam a bkv levelét az legalább 4-5 hónap volt szerintem. addig nem tárolják a felvételt. nagy szerencs volt hogy aznam bejelettem így volt róla papírom. illetve az is hogy tudtam igazolni magam hogy hol voltam... pest határán bajnoki mecs (rendőr megnézte az mlsz honlapját még a feljelentéskor)
2017. jan. 27. 17:12
 6/9 A kérdező kommentje:
mondjuk lehetséges az is hogy az ellenőr találta meg az igazolványaimat, és így büntetett meg...ezt nem ellenőrzik?
2017. jan. 27. 17:13
 7/9 A kérdező kommentje:
mert elég fura ha egy olyan srác mutatja fel a személyimet aki nem hasonlít rám... mert a személyi és lakcímkártyára büntettek meg...
2017. febr. 10. 15:39
 8/9 anonim ***** válasza:

"rendőr megnézte az mlsz honlapját még a feljelentéskor"


Nem mondtad neki, hogy "Hé, munka közben nem netezünk!"?

2017. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
bizonyíték gyűtés.....
2017. febr. 18. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!