Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A leendő munkáltatónak van...

A leendő munkáltatónak van joga ehhez?

Figyelt kérdés
Ha beadom valahova az önéletrajzom, és leírom, hogy eddig hol dolgoztam, a munkáltató felhívhatja a megadott helyet hogy véleményt kérjen rólam? Akkor is ha olyan helyeket írtam be, ami totál nem kapcsolódik a pályázni kívánt helyhez? Köszönöm

2017. jan. 24. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Joga van.
2017. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen
2017. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Sok helyen eleve kérnek referenciát, egy személyt, akit felhívhatnak.

2017. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, joga van. Minèl magasabb a pozició, annàl nagyobb esèllyel meg is teszik. Nekem annó az angliai munkahelyemet is felhívtàk.
2017. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Feketeruhasember ***** válasza:
0%
Ez mekkora szemétség. És mi van ha több munkahelyem volt és csak az egyiket hívhák fel ahol akár személyes konfliktusom is lehetett az egyik kollegámmal főnökömmel aki emiatt már csak azért is rosszat mond rólam mert miért ne.. A többi helyet meg lehet fel sem hívják ahol pedig agyon dícsérnének.
2017. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5: nyilván ők sem hülyék, és számítanak erre :)

Egyébként nem random szokták felhívni a volt munkahelyeket, hanem téged kérnek meg, hogy adjál meg egy referenciaszemélyt, akit felhívhatnak. És te nyilván nem olyat fogsz megadni, akiről tudod, hogy utált :)

2017. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 simán felhívják a hátad mögött őket, fejvadász múltkor hívott ősrégi önéletrajzom alapján és elszólta magát, hogy mit mondott rólam a kettővel ezelőtti munkahelyemen az egyik menedzser, aki nem is volt a felettesem közvetlenül - és még csak nem is keresek munkát több, mint 2 éve


mondjuk, semmi extrát nem mondott, csak annyit, hogy jó szakember vagyok, de nem csapatjátékos - pont ezt mondom én is az interjúimon vagy 6-7 éve :D XD

2017. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ma már nemcsak felhívják a korábbi munkáltatókat, hanem még a facebook (twitter, iwiw) profilodat is lecsekkolják.


Ha nem tetszik nekik, amit ott találnak ugyanúgy nem vesznek fel, mintha az interjút kúrtad volna el.

2017. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!