Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyar alaptörvény úgy...

A magyar alaptörvény úgy kezdődik, hogy "Mi", és aztán folytatódik olyanokkal, hogy ígérjük, vállaljuk, valljuk, stb. Kit jelent ez a mi? És felelősségre lehet-e bárkit vonni, ha nem teljesíti ezeket az ígéreteket?

Figyelt kérdés
Illetve teljesen mindegy, mert ígérni lehet, de az nincs benne, hogy be is kell tartani.

2017. jan. 27. 15:54
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
szeretném tudni, hogy az Alaptörvény elején lévő "Nemzeti hitvallás" az része-e az alaptörvénynek, amire mint speciális törvény hivatkozunk? vagy csak egy bevezető irodalmi szöveg hozzá? Lehet ez okozza a félreérteést. A hitvallás végén az szerepel, hogy ez egy szerződés a magyarok között, tehát elvileg mindenkire érvényes kell legyen, de kérdés továbbra is, hogy csak a bevezető utáni rész, vagy az elötte lévő hitvallás is ezen nagy közös szerződésnek a része vagy sem?
2017. jan. 28. 00:31
 12/12 anonim ***** válasza:

"a kérdésem lényege, hogy az alaptörvény szövege miért vonatkozik mindenkire, hiszen nem tett rá esküt az egész magyar nép"


Azért, mert az Alaptörvény saját maga mondja ki, hogy az Alaptörvény és a jogszabályok mindenkire kötelezőek.


Ha a jogalkotási törvénynek és az Alaptörvénynek is megfelel egy jogi norma megalkotása, és ez az Alaptörvényre is vonatkozik, akkor az érvényes és hatályos. Nem kell rá semmilyen esküt tenni.

2017. jan. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!