Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a fillért 1999-ben kivonták...

Ha a fillért 1999-ben kivonták a forgalomból, akkor milyen alapon számláznak nekem ilyen alapon?

Figyelt kérdés
Két dolgot vettem gyógyszertárba, aminek darabonkénti ára 11Ft volt, a blokkon mégis 23Ft szerepel és 25Ft-ot kértek érte. Pedig 22Ft-nak kellett volna lennie és 20Ft lett volna amit fizetni kell ép ésszel.

2017. febr. 3. 18:12
 1/8 A kérdező kommentje:
2017. febr. 3. 18:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább örülj,hogy adnak neked annyi támogatást,hogy olcsóbban megveheted,mint amennyiért előállítják.Más 10.000-et kifizet csak gyógyszerekre.
2017. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Számomra viszont zavaró. Ha 5Ft-ra végződik valami akkor is. Utálom mikor 5Ft-ot kapok vissza valamiből.
2017. febr. 3. 18:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit adnak patikában 11- Ft-ért ?
2017. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy 5 forint a legkisebb fizetési egység, az árak tetszőlegesek. Elég csak a benzinkutakra gondolnod.
2017. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem kéred vissza az 5 forintot és meg is van oldva.
2017. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fizess kártyával és akkor nem kell a kerekítéssel foglalkozni.
2017. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki kérte, hogy fillérrel fizess? Szerintem senki.

Attól, hogy nincs fillér, még létezik a forint törtrésze, lehet vele számolni. De senki sem kötelezett rá, hogy fillérrel fizess. Ha 23,20 Ft-ra jön ki, nem fogja senki tartani a markát a húszfilléresedért. De ha darabonként 11,50 Ft valami és kettőt kérsz belőle, ki lehet számolni a végösszeget. Azt pedig - készpénzes fizetés esetén - 25 Ft-ra kerekítik.

2017. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!