Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy autót és átiratásko...

Timi20000 kérdése:

Vettem egy autót és átiratáskor kiderült hogy van rajta büntetés, ezért ki van vonva a forgalomból, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Az is bonyolítja a helyzetet hogy akitől vettem nem ő szerepel az adásvételin hanem az előző tulaj, akitől ő vette valószinű üzembentartóival.Nekem eladta, és ő mint tanu szerepel az adásvételin. Állítása szerint ő nem tudott semmit erről az egészről.A hivatalban mondták hogy így nem is érvényes az adásvétel, nem adhatták volna így el az autót.Iyenkor mi van? Elúszott X százezer forintom, + eredetvizsga díj ait csiáltattam, + téligumigarnitúra. Aki eladta nekem nem hajlandó vissza adni a pénzt. Mit tegyek?
2016. febr. 6. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Perelni lehet.
2016. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már ne érts félre, de ha eleve neked feltűnt, hogy nem az övé az autó, nem az ő neve szerepel rajta, hanem egy másik személyé, akkor nem gondolkodtál el azon, hogy valami nem stimmel és talán utána kéne járni a dolgoknak, vagy nem megvenni az autót?

Tudod ha az ember elmegy venni egy autót, akkor azért az alap dolgoknak utána néz, hogy mi hogy megy. Szerintem. És ha te ezt megtetted volna, nem kerültél volna ilyen pácba.

Nyilván elképzelhető, hogy van lehetőséged valahol emiatt hivatalos úton intézkedni, de egy jó nagy lapáttal a saját magad hülyesége miatt kerültél ebbe a helyzetbe.

2016. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Életem első autóvásárlása volt.
2016. febr. 6. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
"nem is érvényes az adásvétel"- RENDŐRSÉG, FELJELENTÉS!
2016. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Be mentünk a rendőrségre, elindítottuk a feljelentést. Nem tudni mi lesz belőle...
2016. febr. 9. 18:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Írd majd meg!
2016. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!