Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő sikeres névváltozt...

Mi a teendő sikeres névváltoztatás után?

Figyelt kérdés

A mai napon megérkezett a okirat, amiben leírják, hogy engedélyezték, s megváltozott a nevem XY-ra. Világosan leírják, hogy 16 nap múlva emelkedik jogerőre, így csak ezután intézhetem az okmányaim cseréjét(?!). Tehát világos, hogy személyit, lakcímkártyát, stb. cserélnem kell. Viszont arról nem adnak írásban tájékoztatást, hogy be kell-e jelentenem magamat valahol? Gondolok itt valamilyen hivatali szervre.


Ezzel egyidejűleg megkapta ugyanezt az értesítést a születési helyem szerinti anyakönyvvezető is, ahol majd új anyakönyvi kivonatot kell kérnem. Ezt szintén a 16 nap lejárta után, vagy előre bejelentkezhetem még a 16 nap lejárta előtt?


Akinek sikerült megváltoztatnia a nevét, milyen ügyeket kellett utána elintéznie? Örülnék, és megköszönnék egy részletes leírást! :)



2017. febr. 6. 15:30
 1/4 anonim válasza:
74%
Mért nem ott kérdezted meg, ahol megváltoztattad a neved. Ott mindent megválaszolnak. Lehet, hogy elmondták, csak nem figyeltél oda.
2017. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szimeon ***** válasza:
100%
Annyit tudok mondani, hogy ha esetleg már végeztél el iskolákat, tanfolyamokat, akkor a jövőben a bemutatott bizonyítványok mellé mindig mellékelned kell a névváltoztatást igazoló okiratot. Mert ha a bizonyítvány Marx Károly névre szól, te pedig Verne Gyula vagy, az zavart okozhat. De ha ott az irat, hogy Marx Károly 2016-ban Verne Gyulára változtatta a nevét, akkor minden oké. Van olyan ember is, aki többször is nevet változtat, náluk különösen vicces, hogy a papírjai pl. háromféle névre szólnak. Ilyenkor az összes névváltoztatást igazolni kell.
2017. febr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Hello,


Ki kell várnod a 16 napot. Utána bármelyik anyakönyvvezetőnél kikérheted, nem kell a helyi anyakönyvvezetőhöz elutaznod/várnod. Okmányokat kell majd cserélned utána

2017. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pl lehet, hogy a szolgáltatóknál pl áram , víz, hogy a te nevedre állítsák ki, lehet, hogy új szerződést is kell írnotok, én nem ismerem ezeket a dolgokat. De amúgy látom, már régi a kérdés, tehát valszeg közben kiderült.
2018. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!