Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem állok már jogviszonyban...

Ha nem állok már jogviszonyban egy adott céggel és utólag csekket küldött most nekem, azt be kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Nincs érvényes szerződésem már az adott céggel, kb. fél éve lejárt a hűségidő és másikat választottam helyette.

Konkrétan a T-Home-ról van szó.

Csak úgy lehetett felbontani a szerződést velük, ha nincs tartozásom.

Az ügyintéző megnézte és nem volt.

Most pedig a cég a 2003/143 (2) paragrafusra hivatkozik, hogy "egy évre visszamenőleg jogosult az elmaradt díjakat terhelni".

Hangsúlyozom, hogy már nincs érvényes szerződésem a szolgáltatóval.


Előre is köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.



2017. febr. 7. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Hiába hangsúlyozod, az nem számít, hogy már nincs szerződésed.

Az számít, hogy amit kérnek, az jogos-e vagy sem.

2017. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ezek szerint be kell ilyenkor is fizetni.

De a szerződés megszüntetésekor azt mondták, hogy nincs tartozásom.

2017. febr. 7. 21:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy akkor nem volt tartozásod, nem jelenti, hogy azóta nem lett, például ha egy kütyüt le kellett volna adnod, de nem tetted, akkor azt kiszámlázzák. Ugyancsak kiszámlázzák, - ha volt - a felmondási időt.


Én nem tudom mit követelnek most tőled, azt neked kell tudnod, hogy az jogos-e vagy vitatod.

2017. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!