Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Határozott munkaszerződés...

Határozott munkaszerződés lejárta után tovább dolgoztam. Most milyen jogviszonyban vagyok a munkáltatóval?

Figyelt kérdés
A határozott munkaszerződésem dec 31-én lejárt. Én tovább dolgoztam, és így elvileg átkerültem automatikusan határozatlan munkaszerződéssel. Eddig nem is volt gond, viszont most fel szeretnék mondani. Akkor ugyanúgy érvényes a 30 napos felmondási idő? Vagy egyáltalán ilyenkor tényleg átkerülök automatikusan határozatlan idejű munkaszerződésbe?
2017. febr. 3. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász, de dolgoztam mindkét szerződéstípusban. Nincs ilyen hogy automatikus munkaszerződésváltás. Ha lejárt a határzott akkor utána feketén dolgoztál. Szerződés nélkül.
2017. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:

"tényleg átkerülök automatikusan határozatlan idejű munkaszerződésbe?"


Nem.

2017. febr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mért kerülnél?
2017. febr. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 3#: Mert ezt az információt kaptam a főnökömtől és mivel én nem értek hozzá, én sajnos bíztam benne, de úgy tűnik, akkor ismét csalódom kellett egy emberben. Mindenesetre abból jó, hogy nincs szerződés, hogy nincs is felmondási idő, szóval válthatok azonnal.
2017. febr. 4. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!