Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi munkaviszonyban eltöltö...

Mennyi munkaviszonyban eltöltött idő után kell felmondási időt ledolgozni?

Figyelt kérdés
Pl 6 hónap vagy 1 év?
2017. febr. 7. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
próbaidő utáni idő. Ha a próbaidő 3 hónap akkor ha 3 hónap után szűnik meg a munkaviszony már van felmondási idő. Van ahol a próbaidő 6 hónap. Akkor 6 hónap után van felmondási idő.
2017. febr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 év nem lehet, maximum 6 hónap.


Ugyanis a próbaidő letelte utáni felmondás esetén már van felmondási idő. Mindegy, hogy a próbaidő hány napnyi.


Ha nincs kikötve a szerződésben próbaidő, akkor már az "első naptól" van felmondási idő.

2017. febr. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és pl letelik a 3 hónap próbaidő és én 1 hónap múlva felmondok akkor mennyit kéne még ledolgoznom? 1 hetet? vagy 2-t?
2017. febr. 9. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha letelt a próbaidőd, és 1 hónap után felmondasz akkor a felmondási idő 30 nap.
2017. febr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A felmondási idő alapból 30 nap. Ettől akkor lehet eltérni, ha kollektív szerződés többet ír elő, de 6 hónapnál több akkor sem lehet, ez a maximum.


Ha március 09-én lejárt például a próbaidőd, és Te 10-én mondasz fel, akkor már van 30 nap felmondási időd. De ha még 09-én megléped a felmondásod, akkor még nincs. Ez független attól, hogy mennyi munkaviszonyod van, volt, lesz. :)

2017. febr. 10. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!