Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék felmondani a munkahe...

Szeretnék felmondani a munkahelyemen mert találtam egy jobb állást. Augusztus 1. én kezdek. Viszont nem szeretném a felmondási időmet ledolgozni nem véletlen jöttem el. Ha táppénzen vagyok ez idő alatt az beleszámit 2016ban vagy sem?

Figyelt kérdés

2016. júl. 8. 05:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem segítünk csalni, oldd meg magad.

Aztán, ha rajtavesztesz, az a te bajod.

2016. júl. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na ilyeneket tiltanék ki az oldalról.. Ez miért csalás te osotba?? Mivel pár éve a törvény szerint beleszámitott igy nem lehet csalás.. Csak nem tudom hogy változott e azóta. Vagy lehet vagy nem. Ha nem akkor nem tudok táppénzre menni ha beleszámit akkor meg nem csalás. Jézusom.. Mellesleg az oldal erre van.. Hogy segítsünk annak aki kérdez.
2016. júl. 8. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem csalni akarsz, akkor annyit segítek, hogy sokkal jobban jársz, ha a megfelelő kategóriában teszed fel a kérdésed. Itt az "egyéb"-ben nem igazán olvassa hozzáértő.
2016. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A felmondási idő alatt bekövetkező keresőképtelenség nem befolyásolja a felmondási idő hosszát, így annak lejártát sem. A munkaviszony akkor is a szabályszerűen közölt felmondás szerinti felmondási idő leteltével szűnik meg, ha közben a munkavállaló beteg lesz, vagy más okból mentesül a munkavégzési kötelezettsége alól (például szabadságot vesz igénybe). Ez akkor is így van, ha a keresőképtelenség még a felmondási idő lejártakor (a munkaviszony megszűnésének napján) is tart. A felmondási idő alatti keresőképtelenség nem teszi a felmondást jogellenessé.
2016. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!