Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közös megegyezésel megszűnt...

Közös megegyezésel megszűnt munkaviszonyban az egy hónapos felmondási időből 2 hetet dolgoztattak le velem, a nem ledolgoztatott másik 2 hetet ki kell fizetniük?

Figyelt kérdés
A megállapodás szerint a munkaviszony a 2 hét leteltével szűnik meg, a köv. 2 hétre jár nekem fizu? Hol találom az ide vonazkozó szabályokat?
2011. febr. 18. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem. Addig jár pénz ami az utolsó munkában töltött napként meg van jelölve.
2011. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A felmondási idő alapesetben 30 nap, amiből a munkáltató közös megegyezés esetén annyit enged el, amennyit akar -de minimum a felét el kell engednie- kifizetnie pedig csak a ledolgozott napokat kell.

Amennyiben a munkáltató mond fel rendes felmondással, vagy munkavállalói rendkívüli felmondásról van szó, a felmondási idő 30 napjára szóló munkabért akkor is ki kell a munkáltatónak fizetnie, ha a munkavállaló egyetlen napot sem dolgozik tovább.

Tehát kérdésedre a válasz: nem kell kifizetniük a nem ledolgozott felmondási időt.

2011. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha közös megegyezésben benne kell lennie, az utolsó munkviszonyban töltött nap dátumának. Addig a napig jár a fizetésed, függetlenül attól, hogy a felmondási időt (ha van, mert közös megegyezésnél nem kötelező) le kell-e dolgozni.

Olyan nincs sem rendes felmondásnál, sem közös megegyezésnél, hogy a felmondási idő 1 hónap, abból 2 hetet kell ledolgoznod, és csak a ledolgozott időt fizetik ki.

Ezeket a munka törvékönyve szabályozza.

2011. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én mondtam fel, nem ragaszkodtak 1 hónaphoz, hanem 2 hetet kértek (lehet nem is kérhettek volna többet, ezt nem tudom).

Miután ebben megegyeztünk, írtunk közös megegyezéses papírt 2 héttel későbbre eső dátummal. Erre milyen szabály vonatkozik, tudtok hivatalos forrást ide belinkelni?

ű

Köszi

2011. febr. 19. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!