Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvények vonatkoznak...

Milyen törvények vonatkoznak a munkahelyen történő kamerázásról?

Figyelt kérdés
Beleegyezésünket nem adzuk hozzá, de, ha jól infórmálódtam már nem is kell, mert vagyonvédelem céljából használhatják a beleegyezésünk nélkül is. Viszont ennek ellenére állandóan figyelve vagyunk, egrecéroztatják a dolgozókat, képeket, videókat mutatnak a főnőkeinknek, hogy épp mit nem a szabályok szerint végeztünk, illetve épp nem azt csnáltuk, amit kellett volna. Nincs egy nyugodt percünk sem. Ráadásul az igazgatónk telefonnal is vidózta a műszakváltást, ezzel "lebuktatva" a már nem dolgozó személyeket, majd ezt a videót nyilvánosan levetítette a főnökeinknek. Ha jól tudom, telefonnal le sem fényképezhet a beleegyezésem nélkül, nem, hogy még kamerázzon. Hova tudnék ezzel segítségért fordulni, mert betelt a pohár. Fel szeretném jelenteni, nem tudom, hogy ez-e a megfelelő lépés!?
2017. febr. 9. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt jogszabályok írják elő. Bizonyos helyiségekben (WC, öltöző) tilos kamera használata.

Feljelenteni nem tudod, max. polgári pert indíthatsz ellene és kártérítést, vagy sérelemdíjat követelhetsz tőle a mobilos videózásért, de tudnod kell, hogy ennek megtörténtét a perben neked kell majd bizonyítani.

2017. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem váltasz munkahelyet? Fel akarod jelenteni őket utána meg ott maradni vagy mi?


Amúgy nem értem mit hisztizel ezen. Az emberek nagy része dolgozik olyan helyen ami rommá van lőve kamerával. Hipermarket, buszok, közterület, bank, üzletek, satöbbi satöbbi. Most komolyan fel vagy háborodva azon ha a főnök a fejedre koppint ha nem azt csinálod amit kéne?

2017. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Munka törvénykönyve, mint jogszabály, ill. létezik egy ombudsmani ajánlás.


Csak munkaviszonnyal összefüggésben ellenőrizhető (figyelhető) a munkavállaló.


egy ügyvéd

2017. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!