Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi ideig tartják a hagyaté...

Mennyi ideig tartják a hagyatéki ügyek aktáit?

Figyelt kérdés
Családtagokat, a lakcímüket találhatnám meg bennük.

2017. febr. 9. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:

5 év után selejtezhetőek az iratok.

De ha meg is vannak, nem lehet abba csak úgy betekinteni, csak feleknek.

2017. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kösz.

Az, hogy selejtezhetőek, mit jelent gyakorlatban, szokásokban?


Én nem tudom, de nem kéne tényleg tovább tartani. Mert a családkutatásnél én találtam -igaz, hogy földekre, ingatlanra- még 1700-as feljegyzéseket is.

2017. febr. 9. 18:08
 3/10 evimeri ***** válasza:
Szerintem ezeket nem selejtezik. Valamilyen irattárba biztos, hogy bekerül. Azt sajnos nem tudom hova. Esetleg egy közjegyző megtudja mondani.
2017. febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz.
2017. febr. 9. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Iratfajtától függően 10 év vagy több az irtatmegőrzési kötelezettség.

Ezután selejtezhetők a régebbiek, de a gyakorlat az, hogy egyáltalán nem szokták selejtezni őket.

Persze számonkérni csak a kötelezettségi időn belül lévő okiratokat, dokumentumokat lehet.


A lakcímekhez, plána az aktuálisakhoz jobb megoldás a lakcímnyilvántartóhoz fordulni. Ott kitöltöd a kérelmet, értesítik az illetőt és ha ő engedélyezi, akkor kiadják a címét.

2017. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösz.


De a KEKKH egyáltalán nem csinál semmit. Kértem néhány névre keresést tőlük, de hónapok múlva csak egy többoldalas levelet küldtek, bikfanyelven, hogy a megadott információk szerint nem találtak semmit.

igaz, hogy pénzt se kértek.


És túlnyomórészt lányokról sejtem, hogy örökölhettek, de nem tudom az asszonynevüket, ami benne lenne a szülők utáni öröklésben.

2017. febr. 9. 21:26
 7/10 anonim ***** válasza:
van egy közjegyzői levéltár, ott próbáltad?
2017. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kösz. Szerintem még egyszer régen valami més miatt -kerestem hogy ki volt a közjegyző egy ügyben- írtam nekik, de nem is válaszoltak.

A közjegyzői kamara oldalán.

2017. febr. 11. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Közjegyzői munkához kapcsolódó iratot és adatot csak személyesen szoktak kiadni, miután személyi igazolvánnyal beazonositották a kilétedet. Emailt bárki irhat... olyan is, akire nem tartozik az ügy. Anyakönyvi adatot is csak családtag, egyenesági leszármazott kérhet ki.
2017. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csak a közjegyző nevét kérdeztem, semmi mást.


Ha nem adhatták volna ki, talán azt kellett volna válaszolni, hogy nem adják ki csak személyesen.


De nem baj, megtaláltam saját erőből. On-line. És volt oka, hogy nem akarták, hogy megtaláljam, ahogy látom.

2017. febr. 11. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!