Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám a hét unoka közül,...

Nagymamám a hét unoka közül, a hozzá közel álló két unokára hagyta összes vagyonát. A hagyatéki tárgyaláson ez nem lett megtámadva a másik öt unoka részéről.10 év elteltével van még lehetőség rá?

Figyelt kérdés
2016. dec. 14. 10:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsére nincs
2016. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg szorosabb kapcsolatot kellett vona a többieknek is kialakítani a nagyival..
2016. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek azzal, aki szerint szerencsére nem. Ne csak a pénze kelljen egy idősebb rokonnak. Gusztustalan az ilyen !
2016. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Unokára nem kell hagyni semmit, ha szülei élnek.

Végrendelettel simán rendelkezhet úgy nagyszülő hogy gyerekei mellett unokáknak is ad, gyereke csak akkor támadhatja meg, ha így kevesebbet örököl, mint ami köteles része lenne (1/3-át sem kapja annak ami végrendelet nélküli öröklési rend alapján járna neki).

2016. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom nem véletlenül 2-re hagyta...
2016. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván azért hagyta rájuk, mert ők álltak hozzá közel. Ne is haragudj, de gusztustalan vagy, hogy képes lennél a rokonaidat kiforgatni az örökségből.
2016. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Eleve 10 év után még akkor esm lehet megtámadni a végrendeletet, ha akkor lett volna rá lehetöség.


De elég gusztustalan ötletnek tartom, hogy egyáltalán eszedbe jut ilyesmi.

2016. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
És mi van, ha ő az egyik a kettő közül? Az a gusztustalan, hogy olyan hamar letámadja mindenki a kérdezőt.
2016. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerencsére nincs. Ráadásul az unoka nem is örökös, ha él még valamelyik szülő.
2016. dec. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem, és eléggé gusztustalan is. Én nagyon szerettem a nagyimat és minden egyes nap meglátogattam, aztán amikor meghalt jöttek olyan "rokonok", akiket életemben egyszer láttam és már nyújtották a markukat, hogy nekik is kell valami.
2016. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!