Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezert mijen büntetes jár?

Ezert mijen büntetes jár?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egy gyerek a sulija területén összegrafitiz valamit mondjuk a sulit vagy a szrmbelevő épületet falat,.
2017. febr. 13. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a vandalizmus kategóriába esik.

Nem vagyok nagy szakértő, de szerintem ilyen esetben a szülőknek kell kifizetni pártízezer forintot. Általában nem szoktak ennek örülni..

2017. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rajtakapnak, pénzbünti + fegyelmi tárgyalás, ha rendőrségi feljelentést is tesz a suli, akkor hatósági cirkusz... aminek a vége általában az, hogy a szülőnek belekerül néhány tízezrébe, míg az ügy lezárul + jól meghurcolják, hogy hol volt ő, miközben a gyereke kivetkőzött magából.

Mivel a gyerek (ha 14 év alatti) akkor nem büntethető, így elzárás kizárva.

2017. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És reméljük egyik épület sem műemléki épület, mert akkor a pár tízezer egy nullával bővül...
2017. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszont már akár egy nappal elmúlt 14 éves, akkor alapból bűncselekmény, függetlenül az okozott kár mértékétől.


Egyébként graffitizés helyett inkább tanulj meg írni, mert így ha leírsz egy mondatat, már kiderül, milyen hülye vagy.

2017. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elnezest a helyesírási hibákért táblagépről írok és majd en a te kedvedért fogok hekyesen irni
2017. febr. 13. 16:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy aki használt már mobilt vagy táblagépet, az tudja, hogy milyen hibák tudnak ettől előfordulni.

"szrmbelevő" - teljes normális androidos hiba, elgépelés, mert az R és az E ott van egymás mellett


A j-ly problémát viszont nem tudod rákenni semmire:D

2017. febr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A "mijen"-ért 2 nagy pofon.
2017. febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

És ti vagytok a jövő generációja?

Legalább nem írtad volna ki a kérdést...

2017. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy szerintem büntetés képpen el kell olvasnod egy párszor a Magyar Helyesírás Szabályai című kötetet. Eléggé mókás lesz! :)

2017. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha a graffitibe is ilyet ír, hogy "mijen", akkor remélhetőleg sújosabb.
2017. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!