Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthet a tanár?

Ezért feljelenthet a tanár?

Figyelt kérdés
5.13-tol(péntek) hiányzok a sulibol és van igazolásom 5.24-ig(kedd) 29 igazolatlan órám van és 30 nál kormányhivali feljelentést tehet és megbüntetnek, igy most ezzel hiányzással van 37 vagy nem tudom, de van igazolásom, de tanár már most elkezdte irni a feljelentés mert nem szóltam hogy miért nem leszek suliban

2016. máj. 20. 11:18
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
És ha mégis feljelent mit lépjek ez ügyben?
2016. máj. 20. 11:26
 2/31 anonim ***** válasza:

Nem

Amennyire én tudom a szabály az, hogy a hiányzás végétől számított 14-napon belül kell igazolást vinni, és csak akkor kapsz igazolatlant ha ez nem történik meg.

2016. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Beviszed az igazolást, és abban a pillanatban nem lesz igazolatlan. Előre nem igazolhatod. A tanár nyilván csak fenyeget, mert elege van a lógásaidból.

Egyébként ha nem vagy tanköteles, vagyis a tavalyi tanévben már betöltötted a 16-ot, akkor kirúgnak, ellenkező esetben a szüleidnek megy az ejnye-bejnye, de semmi más.

2016. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
szerintem ezt most komolyan gondolta és tényleg megirja a feljelentést :/ én feljelenthetem ezért a rendőrségen?
2016. máj. 20. 12:03
 5/31 anonim ***** válasza:

Na állítsd le magad, nem fog semmilyen feljelentést megírni, hanem megvárja, amíg visszamész és benyújtod az igazolást. A betegség ideje alatt még nem kell igazolni.

De ha már reagáltál: hogy jön ki egy több mint egyhetes hiányzásból az eddigi 29 igazolatlan helyett pont 37?

2016. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

"hogy jön ki egy több mint egyhetes hiányzásból az eddigi 29 igazolatlan helyett pont 37?"


hát, ha tippelnem kellene, akkor ez egy tanár, nem osztályfőnök, vagy bármi és így csak a saját óráira tudja beírni az igazolatlant.


nekem is volt egy ilyen tanárom anno. ha késtél, akkor nem engedett be órára, ha dupla óra volt, akkor a másodikra sem és bevéste az igazolatlant.


az osztályfőnök meg folyton írhatta át naplót, mert ilyet már akkor sem lehetett csinálni, pedig vagy 20 éve volt.

2016. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
azrt van 29 igazolatlanom mert bolt hogy ellógtam órákrol amiket nem igazoltam, szóval 29 órárol lógtam el amit nem igazoltam, de ez még év elején volt és azota már nem logok, és igen, ez a tanár az osztályfönököm
2016. máj. 20. 12:28
 8/31 anonim ***** válasza:
ha viszont az osztályfőnököd, akkor rosszabb a helyzet, mert nem csak 8 órára tudja bevésni az igazolatlant, hanem az összes nap összes órájára...
2016. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%

Mi a fenének jelentene fel??? :D


Igazolatlan hiányzással értékelhetetlen az éved, megbuktat és kész, passz.

2016. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
tudom hogy az összes nap összes órájára, de van igazolásom 24.-ig de ő még is kormányhivatali feljelentést akar tenni, azért mert én nem szóltam hogy mér nem megyek suliba, még tanköteles vagyok egyébként
2016. máj. 20. 12:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!