Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egyiket éhségnek hívják a...

Az egyiket éhségnek hívják a másikat lázadásnak? Mit tegyek? A lányomat kellene perelnem, mert vissza szeretném kérni tőle az ajándékom, amit 10 éve adtam neki, az akkori házunk felét.30 millióról van szó durván.

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 08:19
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Természetesen vérig van sértve e miatt a lányom. / Engem "csak" mélységesen bánt, hogy idáig kellett süllyednem. / Az ajándékozásomkor nem volt előre megbeszélve, hogy az apukája, aki még a férjem, a házba hozza az élettársát, majd elüldöznek az ingatlanból, és én gyökértelenné válok.61 éves vagyok, otthon, bevétel nélkül, és ez őt / a lányomat, aki Ausztriában dolgozik már évek óta/ egy parányit sem zavarja. Jelenleg a belső lehetőségeim vizsgálgatom. Az akaratom szabad, de a belsőlehetőségem még ágál ellene, hogy pereljem a saját gyermekem. Szerinte semmit nem kapok soha tőle, mert az neki jár. Én meg szép csendesen egyszer csak elveszek a süllyesztőbe. Várom az építőjellegű hozzászólásokat.
2017. febr. 16. 08:21
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát ezt nem hiszem hogy megnyered. Először is azért mert oda adtad neki és nem lelépett vele. Másodszor pedig 10 éve történt.
2017. febr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Na ezert nem irunk a gyerek nevere ingatlant, meg akkor sem ha annyira nagyvonaluak akarunk lenni...


Sok eselyed nincs szvsz.

2017. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Ezt csúnyán elszúrtad. Valószínűleg máshol is hibáztál, hogy mindenki ennyire semmibe vesz. Szerintem ebben az esetben a perrel csak még mélyebbre süllyednél a remélt eredmény elérése nélkül. Az egyetlen járható útnak a férjeddel való megegyezés és a munkába állásod tűnik. Remélhetőleg van valamilyen képzettséged.
2017. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
40%
A férjed élettársát, nem lehetne kilakoltatni? Milyen jogcímen lakik ott? Oda van bejelentve?
2017. febr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
88%
Ki a haszonélvező? Mert, ha te vagy, akkor nem rakhatnak ki.
2017. febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hogy hogy elüldöztek? Neked már nincs ott semmi jogcímed? Nem maradtál haszonélvező?

Férjeddel elváltatok hivatalosan? Volt vagyonmegosztás? A ház az övé?

2017. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy a fél ház a férjedé, a másik fele a lányodé miután neki ajándékoztad a részed? Haszonélvezeti jogot nem hagytál magadnak?
2017. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

Ha odaajándékoztad, és nem kötöttél ki haszonélvezeti jogot magadnak, akkor semmit sem tehetsz, föleg, mivel már eltelt 10 év.


Egy per esetén az biztosan elveszted, és még perköltségeket is kell fizetned - ami nem éppen kevés.


Az exed élettársa meg minden megközöttség nélkül élhet ott, ha az ex (feltehetöleg a ház másik felének tulajdonosa) megengedi, illetve ha a lányod - a másik fél tulajdonosa szintén.


Emellett még haszonélvezeti jog esetén is csak arra a házrészre vonatkozna, ami eredeitleg a tiéd volt, a másik felében az él, akit a tulajdonosa odaenged.


(Aki meg közös vagyonról ír, az nem fogta fel a kérdést, a kérdezö a saját házrészét adta a lánynak, ami fölött ö rendelkezett)


Szóval semmi, de semmi esélyed sincs, ebbe bele kell törödnöd!

2017. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem üldözhetnek el.

Milyen jogon?

A férjed milyen jogon lakik ott?

Van haszonélvező?

2017. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!