Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Távol tartási végzést lehet...

Távol tartási végzést lehet kérni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Nagymamám alkoholista és folyamatosan bejár hozzá egy nő aki mindig kihasználja úgy, hogy kér tőle pénzt mert tudja, hogy alkoholista. Szüleimé a ház de nagymamám élvezeti joga rajta van. Ilyen esetben mit lehet csinálni? Mert nagymamám minden hónap 12-én kap nyugdíjat és ma már (6 nap után, hétvége miatt 10án kapott nyugdíjat) már egy forint nincs a számláján.

#nyugdíj #kihasználás #alkoholista #távol tartási végzés
2017. febr. 16. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem,a távoltartási végzés nem erre van.

Én inkább elvonóra vinném a nagymamát,vagy elvenném a hitelkártyáját és én vásárolnék neki mindent(bár ez se törvényes....)

2017. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyámság alá kell helyeztetni a nagyit, és akkor ti rendelkezhettek a pénze felett.
2017. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

elvonóra nem veszik be mert 70 éveseknél már nem végeznek elvonót...


gyámságnál meg 24 óra felügyelet van, mert ha valamit csinál, akkor engem vennének elő

2017. febr. 16. 17:14
 4/5 anonim ***** válasza:
a gondnokság alá helyezés azon tudna segíteni, hogy nem ő rendelkezne a bankszámla felett, illetve, hogy nem ő döntene az egészségügyi beavatkozásról. Ha a bíróság ezekre az ügycsoportokra is elrendeli a gondnokságot.
2017. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általános jelleggel, vagy a cselekvőképességet korlátozó ítéletben meghatározott ügyekben – a gondnokság alá helyezett személy vagyonának kezelője és törvényes képviselője. Indokolt esetben – vállalása esetén – a gondnokolt gondozását is ellátja. A gondnok vagyonkezelésének a gondnokolt jólétét kell szolgálnia. A gondnok köteles a gondnokolt személyes kívánságait meghallgatni, és a vagyon állagától függően a jogos igényeket lehetőség szerint teljesíteni.


Tevékenységét a gyámhatóság felügyeli. A gondnok a működéséről, illetve a gondnokolt állapotáról a gyámhatóság felhívására bármikor, egyébként pedig évente köteles beszámolni a gyámhatóságnak. A gondnok a vagyon kezeléséről évente köteles számadást adni a gyámhatóságnak. A gondnok nem köteles éves számadásra, ha a gondnokoltnak nincsen vagyona.

2017. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!