Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki hires vagy nagyon...

Ha valaki hires vagy nagyon ismert személyiség (celeb), rá miért nem ugyanazok a törvények vonatkoznak, mint egy átlag, hétköznapi emberre?

Figyelt kérdés
Ezt igazságtalanságnak tartom,hogy a törvény nem egyenlően súlyt le az emberekre,ha elkövetnek valamit és ráadásul még valami "sztár"ügyvédet is felfogadnak,hogy kimossa őket a sz@rból...,pénz beszél kutyasz@r táncol ez a helyzet..:/ És ez a világon mindenhol igy müködik?
2010. máj. 8. 18:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
ez mindig így volt és mindig így lesz. ezen kár háborogni.. maximum a különbségeket lehet enyhíteni..
2010. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen,csak ez arra ösztönzi a többi hirességet,celebet is,hogy ők is bármit megtehetnek,mert nem jár olyan mérvű következménnyel...
2010. máj. 8. 18:34
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A jogokkal/törvényekkel csalni akkor is tudsz, ha egy utolsó idióta vagy. Nem kell hozzá nagy tehetség, éppenhogy csak a törvénykönyvbe nem írják bele a kiskapukat minden cikk után.
2010. máj. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Tehát nem árt,ha elég jól ismerem a törvényeket és a kiskapukat,igaz?
2010. máj. 8. 18:38
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazok a törvények vonatkoznak rájuk is.
2010. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Aha..,egy-két eset kivételével!Csak pénz meg ügyvéd kérdése az egész..
2010. máj. 8. 18:46
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Mondjál példát. Van, amikor éppen egy hírességet súlyosan bűntetnek azért, hogy példát statuáljanak vele. Az igazságos?

Egyébként pénzhez és jó ügyvédhez nem kell híresnek lenni.

2010. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

igen csak ők meg fogják tudni fizetni azt az ügyvédet is, aki valóban ismert mindent viszont cserébe 100e ftos óradíjjal dolgozik. Te meg ezt nem teheted meg :(


bár hozzáteszem: azért én már eleve azt is teljesítménynek értékelem ha ma Mo-n meg tudsz élni, és ha becsületes munkával teremted elő a betevődet.


Ezek a "celebek" jellemzően semmi komolyat nem tesznek le az asztalra, csak játszák az eszüket. Érdekes módon aki teljesítményt is letesz, sose játsza az eszét. vajon miért?


aprócska sztori: múltkor láttam H. P-t S. K férjét egy étteremben. Tele szedett vagy 3 tányért kajával, csak úgy folyt le a tálcára. Persze a kasszánál nem ő fizetett, mert meghívták de ez most mellékes. Utána a kaja 80%-t és az palackos cola felét otthagyta. ez pl. szerintem szánalmas. vagyis: nem tudja minek mennyi az értéke, és nem is érdekli. Csakhogy amikor esetleg kikerül a "celeb világból" és az addigi szinvonalat nem tarthatja fenn, akkor meg majd én fogok rajta röhögni...


igazából tökmindegy mit csinálsz. ha ki akarnak cs*ni veled úgyis ki fognak... ha meg nem, akkor nem. amit tehetsz ez ellen: minél több dolgot megtanulsz, megpróbálsz több lábon állni, és élvezni az életet. :)

2010. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

én jogot tanulok.. az egyik válaszolónak igaza van abban, hogy mindenire ugyanazok a törvények vonatkoznak.. azonban azt ne felejtsük el, hogy az emberek nagy része nem ismeri a törvényeket.. nagyjából az igazságérzete tudja, hogy az most jó v rossz, és kb ennyi.. szal aki gazdag, annyi előnye van, hogy fizethet ügyvédet, adószakértőt, aki tudja hogyan kell mondjuk adótkikerülni (az adókikerülés az adónk optimalizálása, tehát nem törvénysértés, csak a szabályok adta lehetőségek kihasználása)... aki erre nem képes, nyilván úgy érzi hogy ez igazságtalanság..

halkan jegyezném meg, hogy a joganyagunk megsimerése mindeki számára szabad.. neten fentvan minden. :)

2010. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
első voltam
2010. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!