Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánerdőben is lelőheti a...

Magánerdőben is lelőheti a vadász a kutyámat?

Figyelt kérdés

Úgy tudom ha póráz nélkül sétáltatunk kutyát az erdőben akkor a vadász lelőheti a kutyát, főleg ha az megkergeti a vadakat.

1,Még akkor is lelőheti ha sokkal mögötte csak a szagát követve "üldözi"?


Mi van akkor ha van 20 hektár erdeje valakinek és ott gombászás közben a kutya elcsatangol. A vadász tudja,hogy a kutya a terület tulajdonosának az ebe.

Akkor is lelőheti?

Köteles vagyok a saját erdőmben a kutyámat pórázon tartani? Elvégre magánterület.

Ebben az esetben mit mondanak a paragrafusok ?



2017. febr. 28. 00:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
A félreértés abból adódik, hogy összemossátok a vadászt a vadőrrel.
2017. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

"A félreértés abból adódik, hogy összemossátok a vadászt a vadőrrel"


Kifejtenéd?

2017. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
18%
A vadász az hobbiból vadászik. Neki meg van határozva, hogy mire lőhet. A vadőr a rábízott területet védi. Kilövési engedélye van bármire, ami veszélyezteti a vadállomány fejlődését. Neki az a dolga, hogy az erdőt járja. Természetesen magánerdőben semmi keresnivalója. Tehát, kérdező, magánerdőben senki nem lőheti le a kutyádat. Sajnos. Én ugyanis, noha nagy kutyabolond vagyok, nem szeretem az erdőben kutyát sétáltatókat.
2017. márc. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

"nem szeretem az erdőben kutyát sétáltatókat"


Elvégre is milyen természetellenes környezet és igény egy kutyának póráz nélkül a szabadban csak úgy szaglászni, micsoda ötlet. Vannak elvetemült igényű kutyatartók és kutyák. Az erdő nem mindenkié, hanem a méltóságos vadászoké, egyszerű embert nem is engednék oda. Sokan el vannak szállva és azt hiszik nekik is nő az erdő:D

2017. márc. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Na most akkor?

A magánerdő is vadászterület ,de semmi keresnivalója ott a vadásznak vagy a vadőrnek?


A törvény hogy rendelkezik erről?

2017. márc. 2. 10:33
 16/32 anonim ***** válasza:
Úgy, hogyha látja, hogy futsz egy őz után, még téged is agyon lőhet.
2017. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

"A magánerdő is vadászterület ,de semmi keresnivalója ott a vadásznak vagy a vadőrnek"

Miért ne lenne?

2017. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

"A magánerdő is vadászterület ,de semmi keresnivalója ott a vadásznak vagy a vadőrnek"

Megint összemosod a két fogalmat. A vadász vadászhat a magánerdőben, ha az a vadásztársaság területéhez tartozik. Kutyára viszont nem lövöldözhet. A vadőr a vadásztársaság gondozásában levő erdőkre vigyáz, a te erdődben nincs dolga. Tiszta?

Na várj, kifejtem bővebben. A vadőr az erdőt járja. Szinonímája az erdőkerülő. És nem azért, mert KERÜLI az erdőt, hanem mert ott él, ott tölti a napjait, ha esik, ha fúj. Járja az erdőt, feltérképezi, számba veszi a vadállományt, naprakész "leltár" kimutatással rendelkezik róla, amit rendszeresen lead a vadásztársaságnak, ahol az ennek ismeretében tudnak tervezni. A vadőrnek szinte személyes ismerőse minden vad. Ha elszaporodnak a rókák, egyéb dúvadak, kilövi, vagy a társaság utasítása alapján mérgezett csalétekkel ritkítja őket. Számon tartja a kapitális agancsú, eladásra érdemes szarvasokat, őzeket, amiket külföldi vendégvadászoknak őrizgetnek, akik valutával fizetnek. (Bár ez manapság már nem annyira szempont.) Ismeri a hibás agancsúakat amiket a vadásztársaság saját tagjai lőhetnek ki, ha (jó pénzért) megkapják rá az engedélyt. Azonnal kilövi viszont a gyilkos agancsú egyedeket, vagy rühes, beteg példányokat.


A kutyát meg azért nem szeretem az erdőkben, mert a mai, számítógép mellett felnőtt embernek fogalma sincs a természet rendjéről. Azt hiszi, amit nem lát, az nincs. Milliónyi élőlényről nem vesz tudomást, mert nincs is róla tudomása. Oké, ezt ne rójuk fel bűnéül, nem lehet mindenki olyan természetb*zi, mint én vagyok. De nézzük a földön, vagy földközelben fészkelő madarakat, amiket ha a tojást, fiókát véletlenül nem is bántja, fölöslegesen megzavar a kutya. Vagy nézzük az őzeket. Az őzgida azért születik rejtőszínnel, mert amíg csak szopik, addig az anyja elfekteti valahol, amíg ő legelni megy. A rejtőszín remekül megvédi az önmagát védeni képtelen gidát, de a kutyák orrát nem tudja közömbösíteni. S noha a jól nevelt kutya feltehetőn nem fogja lefojtani a gidát, izgatottan körbeugrálja, megjelöli, levizeli. Az anya ezután nem fogja elfogadni a gidát, nem szoptatja tovább, és az éhen pusztul. És ez csak egy példa a sok közül. A kutya mindemellett még olyan betegségek hordozója is lehet, ami nála nem okoz tüneteket, de az ürülékével fertőzhet.

Meg legyünk már egy kicsit belátóak! Amúgy is elvettünk a természettől szinte minden talpalatnyi földet, legalább azt a qrva zsebkendőnyi pagonyt, vagy erdőt hagyjuk békén.

2017. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Értem,hogy a kutya ezeket az állatokat zavarhatja,de mi volt addig amíg a kutyák helyett farkasok,hiúzok és medvék járták az erdőket?


Szóval ha a magánerdőn tulajdonosa megengedni egy vadásztársaságnak,hogy használják a területet akkor lelőhetik a tulaj kutyáját?

2017. márc. 3. 14:19
 20/32 anonim ***** válasza:
52%

"De nézzük a földön, vagy földközelben fészkelő madarakat, amiket ha a tojást, fiókát véletlenül nem is bántja, fölöslegesen megzavar a kutya."


És miért lényeg, hogy a kutya? A farkas, a róka, a vaddisznó, a patkány, a szarvas stb. nem zavarja meg a fiókát? Ráadásul ezeket nagyon ritkán követi egy "ember gazda" aki ügyel rájuk. Eléggé egy indokolatlan és teljesen mondvacsinált kutyagyűlöletnek tűnik ez így csak. Ezzel is több mindenre lehet lődözni hobbiból.

2017. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!