Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megtámadnak fegyvertelenül,...

Veszett Farkas kérdése:

Ha megtámadnak fegyvertelenül, jogosan védekezhetek eszközzel?

Figyelt kérdés
Konkrétan savval/lúggal töltött vízipisztolyra gondoltam.

2017. márc. 1. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A sav és a lúg nem éppen önvédelemre lett kitalálva. Paprikaspray hatásosabb.
2017. márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Molyember ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez jó ötlet. Kikezdheti a műanyagot, és lehet, hogy nem jön belőle semmi. Ha meg megvakul, nagyon elővesznek.
2017. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet vele. Persze a támadónak tudnia kell, hogy perceken belül leolvad az arca. Talán a vízkőoldó lenne a legjobb.

Azonkívül ha valakiről elterjedne egy ilyen mutatvány, az pszichológiai fegyvernek sem utolsó. :)

2017. márc. 1. 16:47
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy megmarná a műanyagot, mert a doboza is az. De a kérdésem pont a második részre vonatkozott. Milyen jogcímen vennének elő, ha csak védekezek?
2017. márc. 1. 16:49
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem egyből botoxot töltesz bele?
2017. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Zsebben tartva a kisebb méretű lenne optimális , de nem a méret a gond . A szórása hatótávja célzással összekötve gyatra . Ezért inkább paprikaspré mert ez mindent visz vagy gázstukker . Vétlen járókelő ha ezekből kapna se gond mint az általad tervezett ...
2017. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem lesz túl hatékony. Ha tömény kénsavval öntöd le magad, akkor is van időd nyugodtan keresni egy rongyot, alaposan letörölni, majd lemosni. Hidd el, öntöttem már le magam nagy mennyiségű tömény kénsavval :) Azon túl hogy jó sztori, meg vennem kellett új köpenyt, nem lett semmi következménye. Nem olyan, mint a filmekben, hogy rögtön leolvad az ember arca. De aztán ha egy kicsit kicsöpög, akkor tönkreteszi a ruhádat, és hosszútávon felhólyagosítja a bőrödet, stb. Megvakíthatod vele (főleg lúggal), de kicsi az esélyed. Persze van olyan sav, ami gyorsan áthatol a bőrön, de abból nem kapsz a kisboltban megfelelő töménységűt. És elég veszélyes is ahhoz, hogy a zsebedben hordd egy gagyi műanyag pisztolyban. Nem azért, mert tönkreteszi a műanyagot, hanem mert nem megfelelő a tömítése. És a támadót akkor is elég jól megvédi egy szemüveg vagy ruha attól, hogy harcképtelenné váljon. Ja és a vízipisztolyról simán rád is folyhat a cucc. Szóval összességében nem olyan jó ötlet.
2017. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok meggyőzve arról, hogy olyan nagyon alacsony hatásfokú lenne a savtámadás. Az arab nőket is elintézik vele, pedig tudom, hogy ahhoz sima háztartási sósavat, vagy akkumulátorsavat használnak.
2017. márc. 1. 17:00
 9/17 longlife válasza:
Látom felkészültél az anyagból,nem adod lejjebb.Az a vízipisztoly visszafele is elsülhet ám!Ha váratlanul támadnak,vagy többen vannak és neki állsz vigéckedni,lehet egy valakit kiejtesz de a többiek csúful helyben hagynak.És a maradékkal még le is spriccelnek....Na akkor most mi a kérdés?
2017. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze, egy támadás sokféleképpen végződhet, akár még én is ráfaraghatok. Még egy igazi fegyver se nyújt 100% védelmet. Meg más gyenge pontjai is vannak a tervemnek, de azért szerintem ötletes, nem? :)
2017. márc. 1. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!