Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőtartás? Így is járna?

Szülőtartás? Így is járna?

Figyelt kérdés

Ha van esetleg hasonló tapasztalatotok, érdekelne az ítélet.

Az apám sosem nevelt, egy percig sem, egy fillért sem fizetett utánam, és nem is látogatott. Annyi, hogy a nevére vett, amit pár hónapon belül megváltoztatok.

Tudni kell, hogy alkoholista, ha az apja meghal, senki sem fogja támogatni, és a munkájából (mikor épp elmegy dolgozni) sosem fog megélni. Új családja is van, hozzá hasonlóak.

Én normális körülmények között élek, és mióta felnőttem, számítok a megkeresésére a pénz és egyéb segítségek miatt, amire szüksége van (biztosan szüksége van).

A helyzet az, hogy nekem eszemben sincs egy fillérrel is támogatni őt, nem azért, mert nem tudnám, hane4m mégis milyen alapon?

Ilyen körülmények között megítélhetnék neki a jogosultságot?



2017. márc. 4. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. De eleve, hogy foglalkozzanak az üggyel, neki bírósági eljárást kéne indítania. Ez senkinek sem jár automatikusan.
2017. márc. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen csak akkor van, ha ő eljarast indít ellened.de nem akarom elhinni, h igy megítelnek neki, h sz*rt rád.
2017. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem fizetett gyerektartást, így nem.


De ha nem így lenne, akkor is több ponton bukna a dolog:

Ha van házastárs, akkor ő az elsődleges eltartásra kötelezett.

Csak akkor jár, ha nem önhibájából került nehéz helyzetbe; tehát eljárna dolgozni, nem inná el a pénzt.

2017. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A nő igazából nem a házastársa. Az anyám sem ment férjhez.
2017. márc. 4. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Először is keresetet kellene beadni. Mivel uj a jogszabály ezért ha meg is története a per indítás biztosat mondani nem lehet mivel a biroi gyakorlat meg nem munkalta ki hogy mennyi is lenne az osszeg. Továbbá a jogszabaly "erdemtelensegrol" nem rendelkezik igy ez is a jövő zenéje de en kétlem hogy olyan irányba menne majd el. De mint mondtam még nincsenek ilyen ítéletek.
2017. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!