Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni? Borzasztó...

Mit lehet tenni? Borzasztó sürgős, az ügyvédünk tanácstalan, nem foglalkozik velünk.

Figyelt kérdés

8 éve eladtuk a családi házunkat, megvan az adás-vételi szerződés, viszont az új tulajdonos azóta sem iratta át a házat a nevére.

Körülbelül fél éve küldözgetnek különböző számlákat+adótartozásról szóló papirokat, és minden papiron az én nevem szerepel, mint tulajdonos. A mostani tulajdonost évek óta próbáljuk mi és az ügyvédünk is elérni, de semmit nem reagál, ha otthon van akkor sem beszél velünk.

A legnagyobb baj az, hogy az adótartozást 8 napon belül ráterhelik állítólag, a mostani házunkra.

Mit lehet csinálni, hogy ne terheljék a házra a pasi tartozását?

Esetleg van rá lehetőség, hogy visszakapjuk a régi házat?(a vételár visszaadásával, ilyesmivel)


Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!


2010. máj. 10. 12:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

itt kérdezd inkább meg, szakmai oldalakon érdemesebb.


[link]

2010. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami nagyon nem stimmel. 8 éve, mikor aláírtátok az adásvételit, az ügyvédnek (aki intézte a szerződéskötést) be kellett volna adnia a földhivatalba a szerződést 30 napon belül!!!


Hívd fel azt az ügyvédet (gondolom a pasi ügyvédje volt az, mert ilyenkor a vevő szokott saját ügyvédet hívni), aki csinálta 8 éve az adásvételit, és kérdezz rá!!


A másik ami nem stimmel, hogy az adótartozás papírt az adósnak szokták kiküldeni. A pasi adótartozása nem terhelhet titeket!!!! Vagy neked van adótartozásod? Mert ez sem mindegy, hogy melyikőtöknek. Ha neked, akkor a mostani házatokra fogják írni. Ha a pasinak, akkor azt viszont az ő régi lakcímére kellett volna küldeniük, de akkor Te honnan tudsz erről? Nem világos, bocsi.

2010. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

ha az ügyvéded tanácstalan, akkor nem ártana másikat keresni


ti meg kérjétek ki a tulajdoni lapot a földhivatalból. Ha nincs rajta tulajdonosként az új tulaj, adjátok be az adásvételit.


Adótartozáshoz nektek semmi közötök, ha az az új tulaj nevén van. A nem fizetett közműdíjakat sem értem, mert amikor eladtátok, elvileg az új tulajnak a nevére kellett volna íratni a közműveket, ehhez általában a ti jelenlétetek és aláírásotok is szükséges lett volna. Most egyszerűen az adásvételivel sétáljatok be hozzájuk és rendezzétek el az átíratást

2010. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előttem válaszolóknak, nem a vevőnek, hanem nektek és az ügyvédnek kellett volna intézni az átírásokat. Ha nem lett benyújtva a földhivatalba, akkor hogyan írták volna át? A villanyról gázról nem kaptatok idáig számlákat?

Minél hamarabb földhivatal!

2010. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy akkoriban jött a pasi jugóból!nem volt magyar állampolgár!nem tudta igazolni a valuta átváltását papirokkal amivel kifizette a vételárat!ezért nem irták a nevére a házat!Az ügyvéd ajállott leveleket küldött neki az évek alatt de nem reagál a pasi!Állitólag már nem kellene igazolásokat hoznia de igy sem csinál semmit!a ház a földhivatalnál az Én és a volt párom nevénvan!
2010. máj. 10. 13:39
 6/18 A kérdező kommentje:
a közüzemi számlákat természetesen átírattuk a nevére,csak a vízmű nézett utánna a tulajdonlapnak ennyi év után mert nem fizette!és igy derült ki a dolog pár hónapja!
2010. máj. 10. 13:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
ez egy hablaty...azért mert nem tudta igazolni a pénz származását, attól még a nevére írták volna...kezdjétek el intézni most a dolgokat
2010. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkoribam az volt a törvény, hogy a valuta beváltását igazolni kellett volna. De nem igazolta.
2010. máj. 10. 13:51
 9/18 anonim ***** válasza:
8 éve nem volt már ilyen törvény
2010. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 13 éve volt az ügy. Anyukámmal eggyütt írtam be a kérdést, és nekem valamiért a 8 év rémlett. Már mikor beírtam akkor szólt rám.
2010. máj. 10. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!