Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes ebben az ügyben...

Érdemes ebben az ügyben belemenni a bírósági tárgyalásba?

Figyelt kérdés

A szomszédom mióta ideköltöztünk folyamatosan kiabál, kamu okokkal rendőrt hív ránk, lévén nyugdíjas, szeretné megszerezni az ingatlanunkat (elővásárlási joga van, mert közös telken van az övéékkel), és próbál minden lehetséges módon elijeszteni innen.


A sokadik cirkusza után úgy döntöttem, hangfelvételt készítek. Amikor ez történt, megütött engem partfisnyéllel, ezzel egy könnyű testi sértésnek megfelelő sebet csinálva nekem, a rendőrség már továbbadta bíróságra, személyes meghallgatáson felajánlottam nekik, hogy amennyiben a birtokvitáinkat hajlandók jogi keretek közt, esetleg megbeszélés útján rendezni és befejezik ezt a viselkedést, nem kívánok tárgyalást. Erre csak összeröhögcsélt a férjével és lekezelő stílusban hőbörgött, hogy ő ,,ilyen emberrel szóba nem áll".


A hangfelvételen annyi hallatszik, hogy azt mondja: ,,agyonütlek!", erre én azt felelem: ,,azt tegye le!", utána talán hiba volt, de elhangzott a számból, hogy: ,,na, üssön meg!" (kimondottan ez érdekelne, hogy felróható-e az én bűnömnek, hogy ezt mondtam, bár feltételezem ez nem minősül engedélynek a bántalmazásomra...), ezután tisztán hallható a felvételen a koppanás, amikor megüt engem.


Ti mit gondoltok, érdemes ezt a tárgyalást megtartani, van esély rá, hogy bűnösnek ítéli a bíróság a nőt?


Hangsúlyozom, nem célom, hogy bárkit jogi úton piszkáljak, nem tartom ízléses módjának a nézeteltérések tisztázására, de itt olyan szélsőséges rosszindulattal, szerintem már gonoszságból próbálnak minket terrorban tartani ezek a nyuggerek, hogy nem látok más kiutat. Kimondottan preventív céllal szeretném végigvinni ezt az ügyet, ha esetleg megnyerném, hátha lenyugodnának kicsit. A költözés sajnos míg a házunk felújítás alatt áll, nem opció.



2017. márc. 9. 00:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, ha ő -valótlanul- olyat mond rendőrhíváskor, csak mert a közös udvarba ki merészelek menni, erre elkezdi kur_vázni meg takarítózni az anyámat, én meg visszaszólok, és rendőrt hív azzal, hogy én ,,bedrogozva, meztelenül rohangálok a kertben", hogy a fenében nem jár ez semmilyen jogi következménnyel ránézve?! Ráadásul ilyet nyáron hetente kétszer minimum csinált, csak ugye mindig más rendőr jött ki, elmondták, hogy ez rájuk nem tartozik, itt nem történt bűncselekmény, stb. ... Eközben ő jót röhög, hogy nekem és édesanyámnak, akik dolgozunk nem marad munka mellett szabadidőnk,mert ezzel kell foglalkozni...
2017. márc. 9. 00:59
 2/7 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Egy évig járkálhattok a bíróságra,azért,hogy végül ne legyen belőlle semmi,mert a rendőrség még akkor is tehetetlen,amikor állandó családon belüli erőszakról van szó,amíg nem 8 napon túl gyógyuló a sérülés(sőt még sokszor akkor is),a ti esetetek olyan,mintha semmi nem történt volna.

2017. márc. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A hangfelvételen is mindenféléket mond rám is, anyámra is. Ha könnyű testi sértés ügyében esetleg végigmegy az eljárás, közben megállapíthatják, hogy rágalmazás / becsületsértés is történt? Tényleg csak azt szeretném, hogy ne a semmire menjen el a 10 000 forint illeték és mérséklődjenek az itteni állapotok...
2017. márc. 9. 01:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Hangfelvétellel gyakorlatilag semmit se fogsz elérni. Főleg, ha tagadja, hogy egyáltalán ő szerepel rajta.

Rágalmazáshoz pedig hiányzik a nyilvánosság.


Amúgy gondolj már bele mennyire röhej ez az egész. Nyugdíjasok terrorizálnak... Ha eldobja a csontot, te ne hozd vissza! Egyáltalán ne vegyél róla tudomást, nézd levegőnek! Ez jobban fogja idegesíteni, mint bármi.

Bár, ha annyira meg akarja venni az ingatlant, akkor mondj neki egy fix árat és ettől kezdve tekintsd lezártnak.

2017. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Talán igazad van, utolsó. Meg akarják venni, persze, csak pénzük nincs rá. A kertben az egyik lakáshoz valami 100 000 forintért jutottak hozzá 2000-ben (mutogatta nekem nagy büszkén a férj), gondolom még mindig ebben az elánban élnek, hogy csak így át lehet baszni embereket (a másik szomszéd budapesti, 35 négyzetméteres házáért meg valami 400 ezret ajánlottak neki :,D alkesz a srác, szóval reménykedtek egy hirtelen hozott döntésben).


Csak sajnos ők minden lehetőséget megragadnak, hogy rendőrt, közterest, ÁNTSZ-t, önkormányzatot hívhassanak ránk, persze eddig sose bírságoltak meg minket, de amikor az ember melóból hazajön és aludni szeretne (sajnos nappal alszom, mert éjszaka dolgozom), baromi feelinges, hogy ismét banális hülyeség miatt kopogtatnak. :\ Nem is értem, hogy ennyi falsch bejelentésért miért nem jár semmi...


Hát, talán jobb ignorálni őket... De azért úgy benne van az emberben ez a bosszúvágy, hogy na csak azért is visszavágjon, hadd menjen el a kedvük egy életre, de ezzel a gondolkodással talán az ő szintjükre jut az ember...

2017. márc. 10. 03:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az érdekeid azt diktálják igenis minden lehetséges jogi utat járj ki, akkor is ha jelenlegi helyzeteden nem változtat. Honnan tudod mit hoz a jövő? Lehet egyszer jól jön majd, hogy bizonyíték van arra, hogy te már 15x feljelentetted. Mindent meg kell tenni, felvételt készíteni, feljelentéseket megtenni, bíróságra eljárni, papírokat gyűjteni. Ma még nem tudhatod, holnap minek veszed hasznát. Annak valószínűleg nem, hogy ráhagyod a dolgokat.
2017. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na ezt nem hittem volna. Épp a sikertelen békítési tárgyalást követő hétvégén betörte valami srác az ablakunkat ,,gyere ki rák0s g3c1" szitkozódások kíséretében, az autó rendszáma alapján, amivel távozott, elég gyanús, hogy a kedves szomszédunk unokája... Ennek tükrében már mindenképp indokoltnak látom, meg az eset után megnyugtatott a normálisabb szomszédunk, hogy szívesen eljön tanúskodni, többször hallotta, hogy fenyegetőznek...
2017. márc. 13. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!