Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebookos zaklatásnak lehetne...

Facebookos zaklatásnak lehetnek jogi következményei?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem,hogy két ember beszélget egymással.Az egyik megharagudik a beszélgetőpartnerére,majd tiltja.Viszont a másik személy nem hagyja békén,folyton másik profilt csinál,és arról jelöli be és ír neki.A ,,sértett'' pedig hiába tiltja,mert újabb és újabb profilokat készít az elkövető.És még hónapok után sem unja meg.Ennek lehetnek jogi következményei?
2017. márc. 17. 23:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
Persze hogy lehetnek. Ez már zaklatás. Akár börtönbe is kerülhet.
2017. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
1-es,és mégis milyen váddal? Az oké,hogy zaklatás,de nem szokták a másikat feljelentgetni ilyen apróság miatt.
2017. márc. 17. 23:28
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Van erre megoldás, igazán egyszerű.

Ha ismeretlen jelöl be, nem kell visszajelölni.

Onnantól nincs zaklatás.

2017. márc. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem jelented fel, akkor nyilván nem lesz. Ahhoz fel kell jelentened. Zaklatásért akár ülhet is.
2017. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
3-as,ha nem jelöli vissza,akkor csinál egy másik profilt,melyből újra bejelöli,s ír neki továbbra is.4-es: nem én vagyok a sértett...
2017. márc. 17. 23:35
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
Szóval te vagy a tettes. Jobb ha abbahagyod minél hamarább, mielőtt baj lesz. Lenyomozhatnak ha akarnak öt perc alatt.
2017. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Honnan tudja, hogy ugyanaz a személy az? Amúgy nem kötelező elfogadni a felkérést. Ha nincs kapcsolat köztük, akkor nem is jelenik meg az üzenet direkt,hanem rá kell kattintani az engedélykéréskre.
2017. márc. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem fognak,nincs idejük ilyesmire.
2017. márc. 17. 23:56
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem név alapján, hanem IP cím alapján mérnek be, bújhatsz akármilyen álnév mögé. Nehogy azt hidd hogy ilyenekkel nem foglalkoznak.
2017. márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Tudja,hogy én vagyok,ugyanarról a névről írok neki mindig.De ismerem annyira,hogy tudjam:ilyenre nem szán időt.Nem fog nyomozgatni,sem feljelenteni.
2017. márc. 18. 00:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!