Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell elintézni, hogy a...

Hogyan kell elintézni, hogy a gyerektartás a gyereknek menjen a számlára?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és még anyának jár. Megbeszéltük, hogy jöhet most már nekem de azt mondta, hogy azt mondták neki hogy pereskedni kell ha ezen változtatni akarunk (ami ugye pénzbe kerül stb.). Viszont rengeteg ismerősömnek 18 éves kora óta a saját bankszámlájára megy, és valami adatváltoztatás volt az egész. Tehát anya vagy hazudik, vagy neki hazudtak, vagy valami itt nagyon nem jó szerintem. Valaki esetleg nem jártas ez ügyben?

2017. márc. 22. 09:55
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Külön élek, más város, albérlet. :)
2017. márc. 22. 11:17
 12/20 anonim ***** válasza:
És saját bevételed is van? Legalább persze annyi, ami fedezi a kiadásaidat. Ha nincs, akkor gondolom anyád fizeti, ha meg van, akkor nem jár neked a gyerektartás hivatalosan, ha apád küldözgeti önszántából megteheti, de akkor vele beszélj, hogy ha támogatni akar, akkor azt neked küldje.
2017. márc. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Suli mellett dolgozok, anya fizeti a telefonom ennyi. Soha nem követelőztem, ő is belement "szóban". Lényegében annyi lenne, hogy hamarabb kapnám meg a pénzem és előre tudnám hogy mennyit osszak be és hogyan. Édesapám szívesen segít ezzel és még törvény szerint jár. Jó jegyeim vannak az egyetemen nem bukok.. Most mindenkinek válaszolok egy-egy mondatára. Szóval lényegében önfenntartó vagyok másfél 2 éve, külön élek.
2017. márc. 22. 11:20
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen a bevételem fedezi a kiadásaimat, a diákmunka. Minden hétvégén megyek + van 2 fajta ösztöndíjam, bár az nem sok. Elvileg apának ehhez semmi köze, amúgy én a jogi dolgokra voltam kíváncsi és az eljárási módra, ehelyett mindenki csak okoskodik. Nem egy kinyalt seggű kislány vagyok aki mobiltelefonra követeli a SAJÁT pénzét, hanem a havi kajámra, rezsire stb, hogy ne a pasijának vegyen belőle ajándékokat pl. Csak nem akartam ennyire kiteregetni a dolgokat :)
2017. márc. 22. 11:23
 15/20 A kérdező kommentje:
És mivel a diákmunka nappali tagozat mellett van, így jár a gyerektartás, nem önszántából küldi, neki alapból leveszik a számlájáról.
2017. márc. 22. 11:23
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Utánad már nem jár gyermektartásdíj anyádnak, hanem nappalis egyetemistaként Neked jár szüleidtől tartásdíj (de csak ha saját, vagy kiskorú gyermekük eltartását nem veszélyezteti).


Bent lehet a pakliban az, hogy apád most csak tudatlanságból fizeti még a gyermektartásdíjat, tartásdíjat neked önként nem fizetne. Ha meg bíróságon kérnél szüleidtől tartásdíjat, akkor sikerülne pl. azt bizonyítaniuk, hogy annak fizetése saját megélhetésüket veszélyeztetni.



Olvasd el az előző hozzászólásomat.


#9

2017. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

# 6


Amiről te beszélsz az a zsebpénz. A gyerektartást a gyerek eltartására kapja az anyuka(általában), akinek a háztartásában a gyerek él.


Kérdező: ha anyád is beleegyezik akkor nem egyszerűbb ha továbbküldi neked?

2017. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Így főleg intézkedj, nem kell anyád engedélye.
2017. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Papíron még anyával élek, az albérletbe nem jelentkezek be, mert nem hosszútávra maradok soha, tavaly pl kolban voltam. Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 23. 08:51
 20/20 anonim ***** válasza:
Az lényegtelen, hogy papíron anyádnál laksz. Valami hiba van a dologban amúgy, mert már rokontartást kellene kapnod, saját jogon. Amúgy jó fej anyád, nem is otthon laksz, de bezsebeli a pénzt...
2017. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!