Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emeleti erkélyre szabad...

Emeleti erkélyre szabad villanypásztort szerelni, hogy a betörő ne tudjon bemászni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 24. 03:03
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Láttad a pókembert,mi?
2017. márc. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennyire azért ne legyél paranoiás. Vezess áramot a kéményedbe is, biztos ami biztos.
2017. márc. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem.
2017. márc. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a vasbetonban lévő vas elvezeti az áramot más erkélybe is. és az is lehet hogy földelve van véletlen vagy szándélpsan
2017. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért ne? Ha nem az van legkívül. Általában az elektromos kerítést a birtokháborítás megvalósítása után kerül a behatoló útjába. Az átlagemberre nem életveszélyes, de átlagember nincs,így hát ha meghal, akkor legyen védekezési alap. És persze az előírásoknak megfelelő készülék alkalmazható, áram csúcsértéke, töltés, időtartam maximalizálva van szabványokban - és a figyelmeztető táblák. Mindezt én nem tudom elképzelni erkélyen, de biztosan szegényes a fantáziám. :)
2017. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem tudom, de hozzánk már törtek be úgy, hogy atombiztos volt az ajtó, de az emeleti lakásba az erkélyen át jutottak be, szóval nem olyan hülyeség ez. Na ekkor én kedves kis kaktuszokon gondolkodtam körbe az erkély szélén, csak félek, hogy ha leesik, és nyakát szegi a görény, még engem csuknak le...
2017. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 K...László ***** válasza:
Akinek az uborkáját lopták, annak is hány évig húzódott az ügye? Vagy még mindig tart? Már nem írnak róla. Változatlanul nem okozhatsz testi sértést, és nem korlátozhatod a betörő szabadságát, ha csak nem vagy erre feljogosított hivatalos személy. Ha rád támad, akkor megvédheted magad. Ebbe talán belefér az is, hogy akkor nyomod meg a kapcsolót, amikor bemászik, és rászóltál, és mégis be akar mászni. De folyamatosan nem működhet. Én nem tartok otthon pótolhatatlan értéket. Régen a barátnőm annak számított, de nem akarták ellopni, én raktam ki, mert félrek-rt.
2017. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs, szerintem te nem olvastad végig a leírtakat. Nem 230 V-ot kíván alkalmazni.

Az elektromos kerítés paraméterei szabványosítva vannak (mondjuk ez is másodszor lett leírva :D ),legális az alkalmazásuk. [link]

2017. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!