Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaszerz. Felmondást hogyan...

Munkaszerz. Felmondást hogyan lehetne lenyomni a főnök torkán?

Figyelt kérdés

Ugyanis olyan fönököm van, aki midnig szopatja az embereket. Képes volt a 30napos felmondási időből 1 napot elengedni, mert az utolsó nap pont fizetett ünnepre esett.


Én pénteken megyek állásinterjúra reggel, és ha felvesznek, akkor visszamegyek és beadom még aznap a felmondást, hogy az is egy napot levesz a felmondási időből :D


De gondolom szopatna a fönök, hogy nem fogadja el.


De akkor ilyen esetben mit csinálhatok vele?


Nem deklarálhatom a felmondásomat csak ugy...


2017. márc. 24. 17:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"De gondolom szopatna a fönök, hogy nem fogadja el"

Ilyen nincs. Nem engedélyt kérsz a felmondásodban, hanem bejelented, hogy mi történt. Ha a formai követelményeknek megfelel, akkor tudomásul kell vennie. Azzal persze lehet trükközni, hogy "nem kapta meg", de mióta az ajánlott levelet feltalálták, a kézhezvétel időpontja is könnyen megállapítható.

2017. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

van a fönöknek több nőcskéje, akik etetik, ellátják, stb. (STB-n a hangsúly)


Aztán egyik nőnek felqurta az agyát és a nő felmondott. A felmondást összetépte az öreg.


Pár hete ugyanez volt a termelésvezetővel is, ott mondjuk csak visszautasította a felmondást. Azt mondta, hogy nem fogadja el a felmondást...hihetetlen, de itt ilyenek mennek.

2017. márc. 24. 19:00
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen esetem.A paraszt azt akarta töltsek 30 nap felmondási időt. Hát mondom, rendben van öcsém! Töltök.

Holnaptól nem jövök be, te meg fizetheted még harminc napig az adóm meg a TB-m. És tudod mit? Ha az utolsó fizetésem sem adod ide, az sem izgat. Másfél év alatt elloptam én annyit ettől a cégtől, hogy még így is nyereséggel zárjak.


Na legyél nyugodt másnapra kész voltak a papírok már csak aláírnom kellett. És még a fizetésem is azonnal kipörkölte, csak takarodjak már onnan.

2017. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

hááát nálunk egy ilyenért tuti lenne egy konstituciós pered...mindenféle vélt és valós kártéritési igényekre alapozva beperelne.


és kellemetlen lenne biroságra járni meg ügyvédet fizetni.


Ja és tuti, hogy a házadra küldene embereket is.

2017. márc. 24. 19:38
 5/21 anonim ***** válasza:
Bocs, azt nem mondtad, hogy a maffia alkalmaz. :D
2017. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

ez amolyan zseni maffia


mig a maffia felnyársal, addig egy A4-es papirokkal szopat (irományokkal)

2017. márc. 24. 19:58
 7/21 szántóvető ***** válasza:
elküldöd faxon meg emailben is.ettől függetlenül igényt tarthat a 30 napos felmondási időre.
2017. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

email szerinte nem hivatalos, azt nem perdöntő


faxolás jo ötlet lehet


a felmondási idő nem érdekel, csak ugye azzal is trükközni szeret, hogy minél tovább ott tartsa az embert...törvénytelenül.


pl nem votl hajlandó elismerni, hogy a felmondási időt naptári napokban kell számolni. Ő munkanapban számolta és természetesen betegállomány, szabadság nem számit bele :D


igazából a titkárnővel be tudom iktatni a felmondásomat, és utána viszem be a köcsögnek.


de sajnos ez csak egy papir, ha nem irja alá, akkor hogyan fénymásolom le, hogy elismerte?

2017. márc. 24. 20:13
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz már nála senki, ő fog egyedül dolgozni a titkárnő meg adogatja a szerszámokat? Mert egy idő után az ilyen köcsög nem talál embert.
2017. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 szántóvető ***** válasza:
nem kell sem aláírnia,sem elismernie.ja és postán,ajánlott formában is feladhatod.
2017. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!