Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kérdezzem meg a főnökömet?

Hogy kérdezzem meg a főnökömet?

Figyelt kérdés
Szóval...17 éves tanuló srác vagyok, központifűtés és gázhálózat szerelőnek tanulok és külső gyakorlaton vagyok. A főnök akinél vagyok, annál kb 12-10 órát dolgozok minden gyakorlati napon...INGYEN... még ő is mondta,hogy kikéne fizetnem a túlórát,de nincs énnekem annyi pénzem,hogy kifizesselek. Tanulói jogszabályban benne van,hogy 18 éven aluli !6! órát dolgozhat, kezdjük ott,hogy be se foghatna túlórára. Nyáron 2 hetem maradt a nyáriszünetből, mert egész végig ingyen dolgoztam nála, meg szeptembertől is idáig, de itt már elegem van qrvára. Hogy kérdezzem meg,hogy nem lehetne-e,hogy ne túlórázzak? Én is tudnám itthon csinálni a dolgomat amit akarok, de úgy,hogy reggel hétkor kezdek és este 8-ra érek haza 17 ÉVESEN ez így nem f@.sza

2016. nov. 4. 07:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Kérdés, hogy megakarod tanulni a szakmát vagy sem? Ha csak 6 órát dolgozol, soha nem tanulod meg a szakmát. Legfeljebb kapsz egy szakmunkás bizonyítványt, de senki nem fog alkalmazni téged.
2016. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
őszintén? magasról SZ@ROK a tanulásra így,hogy rajtam kívül mindegyik osztálytársamat kifizetik rendesen, sőt hamarabb végeznek...velem meg ordibál állandóan, nem fizet egy centet sem, és túlóráztat állandóan. Faterom jön haza majd németből (ő is ebben a szakmában dolgozik) és majd vele leszek, majd tőle tanulok.
2016. nov. 4. 08:05
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Keress másik céget. Nem kötelező ott lenned.
2016. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem napi 6 óra alatt is meg lehet tanulni egy szakmát...


Először is keress egy helyet ahol fogadnak 6 órában majd pedig kérdezd meg tőle, hogy hajlandó e lecsökkenteni az óraszámot mert ha nem akkor elmész. DE!!! azt ne mondd meg neki hogy hol a másik hely!


Jó nagy paraszt gci amúgy ez az ember.

Akinek nincs pénze fizetni , az ne dolgoztasson!

2016. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Van pénze bőven :D Van egy saját pizzériája, meg ez a vállalkozása, új peugeot experttel járjál, van vagy 8 darab press gépe (kb darabja 250k ft)
2016. nov. 4. 08:27
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg fogom kérdezni, köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 4. 08:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta, hogy ingyen csicskásnak tart. Az oké, hogy 17 éves vagy, de ha kihasználnak, neked is jogod van lépni. Keress másik gyakorlati helyet és lépj le. Én nem alkudoznék vele, hogy maradok, ha nem túlóráztat. Mert ha megfenyegeted, hogy elmégy, és mégis maradsz, akkor szívatni fog. Szedd a sátorfád és hagyd ott.

A szakmát meg 6 órában is meg lehet tanulni, ha utána elmész dolgozni, senkit nem fog érdekelni, hogy kifizetetlenül, lepapírozatlanul mennyit túlóráztál. Ezt az elsőnek üzenem főleg.

2016. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, így is szivat összevissza, szóval lépek.
2016. nov. 4. 09:11
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy ha ki akarsz vele bszni, akkor megkérdezed tőle hogy mennyit kell dolgozni és felveszed telefonnal ahogy kifejti hogy mennyivel kell többet dolgoznod az előírtnál.


Aztán simán feljelentheted...

2016. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Sztem keress másik gyakorlati helyet ezt meg jelentsd fel.
2016. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!