Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez mennyire számít súlyos...

Ez mennyire számít súlyos tettnek jogi szempontból?

Figyelt kérdés
Volt egy ritka ellenszenves kolléganőm, akivel egyszer nagyon összevesztünk. Valamivel később ő fel is mondott. Később én az ő gépénél dolgoztam, és feltűnt, hogy úgy próbált meg bejelentkezni valamikor korábban a facebook-ba, hogy a jelszavát az e-mailcíme mögé írta, és felkínálta lehetőségnek a Facebook, tehát mindenki számára látható volt a jelszava. Én bejelentkeztem az ő profiljába, és írtam saját magamnak egy olyan privát üzenetet, amiben bocsánatot kértem az ő nevében saját magamtól. Valahogy így: "Bocs, hogy annak idején olyan h#lye p#&csa voltam, tudod sok magánéleti probléma zavart, és rajtad töltöttem ki a mérgem". És erre már a saját profilomból válaszoltam is, hogy "tényleg h#lye p#&csa voltál, de természetesen én nem haragszom". Nem olvastam bele a leveleibe, nem írtam, vagy posztoltam az ő nevében semmit másnak. Ő erre engem is meg a céget is ahol dolgoztam megfenyegette, hogy fel fogja jelenteni. A volt főnököm szemében ez azóta is nagyon rányomja a bélyeget a megítélésemre, pedig szerintem ez komolytalan. Vonatkozik erre valamilyen konkrét jogi szabály, ami alapján megítélhető lenne, hogy mennyire volt súlyos ami történt?
2017. márc. 25. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Téged simán perelhet, bár valószínű, hogy sokat nem nyerne vele, ill. te se veszítenél.

A céget kétlem, bizonyára illett volna törölniük az adatait, de neki meg nem facebookoznia kellett volna, kétlem, hogy megállná bíróságon a helyét bármi is.

Amúgy "A volt főnököm" része érdekesebb, most akkor már te se dolgozol ott? Mert akkor mit érdekel, hogy mit gondol rólad az exfőnök?

Persze megítélésem szerint hihetetlen idióta dolgot műveltél, amit kb egy 12 évestől várna el az ember; én azonnal kivágtalak volna, ha nem vagy nélkülözhetetlen munkaerő.

2017. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A céget nem perelheti, hiszen nincs miért. Téged igen, hiszen informatikai rendszer feltörésének minősül, de mivel bizonyítja, hogy te voltál, ha letagadod? Az esélye nulla.

Amit tettél, az nem volt a legszerencsésebb, mert egyértelművé tetted számára, hogy te voltál, és semmit sem értél el vele, hiszen amint látod, mostanra még hülyébb p...a lett.

Viszont te most tudod a jelszavát, úgyhogy használd ezt ki, de sokkal okosabban.

2017. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az nem informatikai rendszer feltörése, hogy a csaj hülye volt és elölhagyta a facebookos jelszavát. A cég meg pláne nem fog perelni, mert nem a cég rendszere a facebook. (És nem is kellene face-elni munkaidőben.)
2017. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!