Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyám 18-19...

Normális, hogy a kutyám 18-19 fokban ennyire fázik? Kabát is van rajta mégis reszket, és elég hideg a teste.

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tehetnék még. Este beengedtem az ágyba is, de ha betakarom bármivel, akkor ledobja magáról. Amúgy meg reszket és nyüszög, hiába van rajta a téli kabátja. Nagyon fázhat, mert tegnap még azt is megengedte, hogy hajszárítóval fújjam, pedig azt nagyon utálja és mindig elfut.


Nem tudom, mit tegyek vele, de aggódom kicsit, mert hideg a kutya, pedig neki melegebbnek kéne lennie, mint nekünk.


A sztori úgy teljes, ha elmondom- bár nem hiszem, hogy van köze a fázáshoz- hogy 2 napja voltunk veszettség oltáson és féreghajtót is kapott. Viszont nálunk a hideg is akkor kezdődött...


Szóval a kérdésem, hogy ez normális, hogy így fázzon? Tavasszal is rá kellett adni a kabátját itthon, de ennyire nem remegett, meg nyüszögött.


Havanese amúgy, szóval nincs aljszőre, biztos ez a baj :( Hősugárzónk sajnos nincs.



2013. szept. 15. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gondolom azert fazik, mert este bent van a szobaba aztan meg a hirtelen homersekletvaltozas nem jo neki se.
2013. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz.Nem biztos,hogy azért reszket,mert fázik (más is okozhatja),de ha igen,akkor sem normális,hogy ennyire reszket bármit teszel.
2013. szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Első, most is bent van, lakásban lakunk.


Második, nem reszket folyamatosan, most pl hozzámbújt szorosan, most nem reszket, de ha lent van a földön akkor nagyon. Szerintem ha holnap is ez lesz, akkor visszaviszem a dokihoz.

2013. szept. 15. 12:58
 4/17 anonim ***** válasza:
a szőre milyen? Mármint a minősége? kan, vagy szuka? tapasztaltatok esetleg intenzivebb szőrhullást?. pajzsmirigy alulműködés jele is lehet ha ennyire fázik a kutya. Vigyétek el egy általános kivizsgálásra, és vér vizelet.
2013. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ja, és nézzétek a székletet, mert férgességtől is lehet.
2013. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jó a szőre, nem hullik, csak mint említettem, nincs aljszőre, amúgy kan. Nem férges, mert 2 napja kapott féreghajtót és nem jött ki belőle semmi. Csak a kaki persze :)


Most épp a laptop töltőmön alszik, az jó meleg :D Viszont mostmár mintha melegebb lenne a teste, nem hideg a füle sem, meg a mancsa sem, és a hasa sem hideg már. Lehet, hogy a kis hülye a padlón aludt, és áthűlt teljesen? Pedig van két fekhelye, meg az ágyba is bejöhet.


Remélem, nem kapott tüdőgyuszit, vagy ilyesmi...

2013. szept. 15. 13:45
 7/17 anonim ***** válasza:
lehet lázas az oltástól...
2013. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Akiteki ***** válasza:
Az oltástól lehet hőemelkedése. Ha holnap is csinálja, vidd vissza az orvoshoz. De addig is megmérhetnéd a lázát.
2013. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem tűnik normálisnak. Ezt a hőmérsékletet kifejezetten szeretni szokták a kutyusok. Se nem túl hideg, se nem túl meleg.
2013. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem lázas. Volt már lázas, akkor meleg volt, és kedvetlen rögtön tudtam, hogy lázas, de most kifejezetten hideg. De jó kedve van, nem beteg, iszik, eszik, játszik.


Ő sosem szerette ezt a hőfokot, bár még csak egy éves, de tavasszal is nagyon fázott, meg nyáron is, mikor hidegebb volt, csak nem ennyire. Nincs lázmérőm, így nem tudom megmérni a lázát, de nem lázas, ez 100000000%.

2013. szept. 15. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!