Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek SEM jelent állatkí...

Szerintetek SEM jelent állatkínzást egy állat megnyúzása (annak bundájáért), ha előtte megfelelő és etikus módon történik az elaltatása? Mégis mintha pár embert ezek után is zavarná a szőrmeipar. Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Szerintem semmivel sem rosszabb elaltatni, majd miután elhalálozott, utána lenyúzni annak bőrét, AHHOZ képest, amit a kőolajszármazék műanyag (ezáltal műszőrme) előállítása címszó alatt végez az emberiség.


Előállítása környezetszennyező, mivel műanyag (mobil, tv, monitor, ruhafogas, autó-karosszériaelem, vagy éppen mostanság igen-igen divatos műanyag pufi-kabát, esetleg maga a műszőrme) ezért ezek EGYIKE SEM BOMLIK LE, ha mégis, nagyon sokáig, a bomlás során keletkező anyagok ismét környezetszennyezőek!


Ehhez képest (HA NEM élve nyúzzák meg őket - és szerencsére ezen kínaiak vannak kevesen! több az állatot elaltató/megölő, és csak utána nyúzó társaság) az állatok megújuló TELJESEN TERMÉSZETES források, melyet, ha etikusan kezelünk (nem szűk ketrecekben tárolunk, nem bántjuk, nem törjük csontjaikat, nem nyúzzuk őket élve), mindegyikük igencsak környezetbarát.


Namost! Ha megfelelő tartási körülményeket biztosítunk ezen felhasználásra szánt állatoknak, és nem elcseszett kínai módon élve nyúzzuk meg őket (ez tényleg borzalmas, láttam a videókat), akkor úgy vélem senki szemét INNENTŐL FOGVA nem illene szúrnia, hiszen ezzel ez etikus módszerrel tartott állatok - végre - pontosan egy szinten lennének a naponta tonna szám lemészárolt baromfikkal, juhokkal, marhákkal, halakkal.


Ha pedig a tyúk, a liba, a charolais lemészárlása (tonna szám) szinte senkinek nem jelent gondot (kivéve pár embert, de a többségnek ezzel SEMMI baja), akkor ugye innentől miért lenne bármi gond a prémállatok tartásával/felhasználásával?


(Kategórikusan kijelentem _NEM_ provokációnak szánom a kiírást, én magam még SOHA(!) nem öltem állatot (autónak sem csapódott soha semmi), és nem is tervezem (bár mások által lemészárolt baromfikat, marhákat, halat éppen ugyanúgy, mint mindenki más, magam is fogyasztok), DE olvasva sok-sok ember hozzászólását (akár itt, akár angol nyelvű fórumokon), melyekben a bundát/bőrkabátot hordóknak azt "javasolják", hogy inkább viseljenek műszőrmét/műbőrt, csak elgondolkozik az ember azon, hogy vajon mégis mennyire lehet "jó" tanács az, hogy a kegyetlenül szennyező(!) műanyag holmit hordjunk a megújuló, és természetes forrásokkal szemben. Persze - hogy magam ellen is szóljak - alpaka, vagy akár juh szőrét is horhatjuk/hordhatnánk, és az pláne nem fáj senkinek.)



2016. szept. 28. 00:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

"Hiszen ezzel ez etikus módszerrel tartott állatok - végre - pontosan egy szinten lennének a naponta tonna szám lemészárolt baromfikkal, juhokkal, marhákkal, halakkal.


Ha pedig a tyúk, a liba, a charolais lemészárlása (tonna szám) szinte senkinek nem jelent gondot (kivéve pár embert, de a többségnek ezzel SEMMI baja), akkor ugye innentől miért lenne bármi gond a prémállatok tartásával/felhasználásával?"

2016. szept. 28. 00:40
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Bőrkabát, cipő többnyire marha. A bunda meg legyen nyúl, azt nagytestű ragadozók híján úgyis kénytelenek vagyunk irtani.
2016. szept. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
"(Kategórikusan kijelentem _NEM_ provokációnak szánom a kiírást, én magam még SOHA(!) nem öltem állatot (autónak sem csapódott soha semmi), és nem is tervezem (bár mások által lemészárolt baromfikat, marhákat, halat éppen ugyanúgy, mint mindenki más, magam is fogyasztok), DE olvasva sok-sok ember hozzászólását (akár itt, akár angol nyelvű fórumokon), melyekben a bundát/bőrkabátot hordóknak azt "javasolják", hogy inkább viseljenek műszőrmét/műbőrt, csak elgondolkozik az ember azon, hogy vajon mégis mennyire lehet "jó" tanács az, hogy a kegyetlenül szennyező(!) műanyag holmit hordjunk a megújuló, és természetes forrásokkal szemben. Persze - hogy magam ellen is szóljak - alpaka, vagy akár juh szőrét is horhatjuk/hordhatnánk, és az pláne nem fáj senkinek.)"
2016. szept. 28. 00:41
 4/22 A kérdező kommentje:
78%-os: ez nem neked ment. :)
2016. szept. 28. 00:42
 5/22 anonim ***** válasza:

Elolvastuk és értelmezni is sikerült,nem ebben van a hiba.

Azt javaslom,hogy kicsit nézz utálna jobban a témának,aztán pár nap múlva olvasd el újra a kiírásodat és szerintem megérted,hogy mire volt ez a reakciónk

(ami részemről abszolút nem azért volt az ami,mert szélsőséges vegán vagyok,mielőtt valaki ezt gondolná)

2016. szept. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
*utána
2016. szept. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Pont azért írtam ki, mert utánanéztem, és nem értem (ha megfelelő körülmények közt tartják, semmivel sem drasztikusabb módszerekkel kábítják el/mészárolják le őket, mint a húsfogyasztásra szánt vágóhídi állatokat, tehát a körülmények nem rosszabbak), akkor mi lehet itt a gond?
2016. szept. 28. 00:48
 8/22 A kérdező kommentje:
Ezek szerint biztos van valami apróság, amit nem vettem figyelembe, ami fölött esetlegesen elsiklok, hisz magad írtad, hogy nem konkrétan itt van a kutya elásva.
2016. szept. 28. 00:50
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Gondold már át, ha én kedvesen és aranyosan elaltatom anyádat, apádat, aztán a gyerekeidet, persze előtte főzök nekik finom vacsorát, hogy boldogok legyenek, de aztán méreginjekcióval kivégzem őket, aztán lenyúzom a bőrüket meg a skalpjukat, és ruhát varrok belőle, amire nem lenne szükségem, de flancolni jó benne, akkor az úgy rendben van? Mert akkor megadhatod a címed, én szívbaj nélkül elaltatlak téged is.


Nagyon sokan, több millióan ellenzik a baromfik, tehenek lemészárlását is. Nem véletlenül van annyi vegetáriánus és vegán. Csak épp az ember (mint ahogy te is) egy végtelenül önző faj, folyamatosan szaporodik és zabál. Emiatt pedig vágják az erre tenyésztett állatokat, mert másképp nem jutna élelem mindenkinek.


A szőrme nem alapszükséglet. Egyáltalán nem szükséglet. Az ősemberek idején az volt, de mivel (téged és a hasonlókat leszámítva) a többségnek sikerült fejlődni, ezért már rengeteg módon lehet úgy ruházatot előállítani, hogy ne pusztítsunk el érte semmit.

Nyilván baromi okosnak érzed magad a környezetszennyezős szöveggel, de nem vagy az. Egy szőrme előállítását nem lehet egy kalap alá venni azzal, hogy ÉLŐLÉNYEKET GYILKOLSZ A BŐRÜKÉRT.


Abban meg elképesztően nagyot tévedsz, hogy a többség "etikusan" kezeli a szőrmeállatokat. Gyakorlatilag NEM LÉTEZIK olyan ezzel foglalkozó vállalat, ahol az állatokkal a legkevésbé is humánusan bánnak. Nem létezik. Mint ahogy a kozmetikai cégek 90%-a is még mindig állatokon kísérletezik, annak ellenére, hogy nem lenne rá szükség. És egyik sem bánik velük a legkevésbé sem finoman. És erről pontosan TE tehetsz, és azok, akik szerint ez teljesen rendben van.


Az állatok nem "megújuló természetes források", te nagyon idióta. Az állatok állatok, érző, értő ÉLŐLÉNYEK, éppen olyanok, mint TE, meg az anyád, csak éppen ők kicsik, védtelen, nincs fegyverük, se csapdáik, ezért nem tudnak védekezni az ember ellen, akinek SEMMI joga nem lenne őket vadászni, főleg élvezetből és feleslegesen.


Én szívből kívánom, hogy keljenek ki sárkánytojások, szülessenek mutáns óriásmedveoroszlánok, esetleg szállja meg a Földet valami űrbéli idegen faj, akik az emberekkel pontosan ugyanúgy bánnak, mint az emberek az állatokkal. Zabáljanak csak fel titeket, nyúzzanak meg, és viseljenek ruhaként. K**vára megnézném, akkor is ilyen okos lennél e, mikor anyád kivájt, üvegszemű arca nézne vissza rád egy kabát gallérjáról.

2016. szept. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Alapvetően igazad lenne, de az a baj, hogy ezek a szőrmék nagy része nem etikus módon lett lenyúzva. Gyakran jönnek olyan országokból, ahol az állatvédelem nem létező fogalom, de ezt te nem fogod tudni ellenőrizni, mert ha a bőr kínai, de az USA-ban varrták a kabátot, akkor az lesz ráírva, hogy made in USA. Meg úgy gondolom, hogy a hús fontos szükséglet (nem hiszek abban, hogy vegánnak lenni egészséges), de a szőrme abszolút luxus és emiatt ölni nem etikus, mint ahogy azért sem etikus ölni, hogy egy cég piacra dobja a sokezredik rúzst.
2016. szept. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!