Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok?

Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet áll fent, hogy megütöttem az iskolában egy másik diákot. Na most ugye az iskolának kötelessége ezt a rendőrség felé jelezni. Jelezte is, a sértett fél elment látleletet vetetni, és megállapították hogy 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedett, viszont a gyerek családja nagyon úgy néz ki, hogy nem akar feljelentést tenni, de most jön a csavar. Az ügyész kérvényezte (vagy nem tudom hogy mondják, nem vagyok szakmabeli..) hogy ne konnyű testi sértés, hanem a garázdaság esete álljon fent, mivel iskolában lehetőség van e cselekmény megvalósítására, viszont amikor történt ez a dolog, nagyon kevesen voltak ott. (3-4 ember látta)

Elég hosszú előzménye van a dolognak, mindenesetre annyi a lényeg hogy úgy néz ki, lesz egy felbujtó is.

Az lenne a kérdésem, hogy mire számíthatok ha csak garázdasággal gyanúsítanak meg, mire számíthatok ha csak testi sértéssel gyanúsítanak meg, és mire számíthatok ha esetleg mindkettővel meggyanúsítanak?

16 éves vagyok, bűntetlen előéletű, és jól tanulok.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 29. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Max 2 év felfüggesztett/fogház. De sok az enyhítő körülmény, plusz ha a srác se akarja a procedúrát végig vinni, akkor lehet nem lesz belőle semmi.
2017. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha megérdemelte a gennyláda, akkor még meg is dicsérnélek. Ha ártatlan volt, és úgy bántottad, akkor kirúgatnálak, nem pusztán az ütés miatt, hanem mert ártatlan ember ellen irányult, aki nem bántott, és nem is bántana téged.
2017. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha megvalósul a garázdaság, akkor közvádra üldözendő bűncselekményről beszélünk és ügyész fogja képviselni a vádat. Ebben az esetben gyakorlatilag akár egy próbára bocsátással is megúszhatod, függetlenül attól, hogy akár szabadságvesztés is kiszabható érte. De teljesen tiszta előélettel én azt gondolom, hogy nem fogsz érte nagy büntetést kapni. Már ha büntetést kapsz érte, mert a próbára bocsátás pl. csak egy intézkedés.

Amennyiben a garázdaság nem látszik megvalósulni, csak a könnyű testi sértés, akkor abból lehet magánvádas eljárás, ahol a feljelentő képviseli a vádat, viszont ehhez kell, hogy joghatályos magánindítvány legyen a sértett részéről, vagyis hogy kérje a te megbüntetésedet, felelősségre vonásodat. De amint írod, ez nem nagyon fog megtörténni. Meg ha meg is történne, első körben csak egy személyes meghallgatás lesz, ahol ha bocsánatot kérsz és azt el is fogadja a sértett, akkor meg is szűnhet az eljárás és akkor büntetés sem lesz.

2017. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

A másodiknak: 2 évig voltam együtt barátnőmmel, akinek van egyfajta élete, és mindenben segítettem neki, szinte már nálunk is lakott, mi csomagoltunk neki kaját, innivalót, és ha pénz kellett, azt is kapott.. Csak aztán igazából elkezdtek kavarni a gyerekkel, Én meg akartam beszélni a sráccal a dolgot, erre meg elkezdett flegmázni, és eljárt a kezem... Hát nagyon nem kellett volna..

Az utolsónak:

Bocsánatot kértem már a sértettől, amit el is fogadott. Viszont most meg az a helyzet, hogy az ügyészség valahogy közbeavatkozott. Az ügyvéd azt mondta, hogy akkor valakinek fel kellett jelentenie, mert ilyen nincs, hogy csak úgy közbeavatkozik, ha csak testi sértés valósul meg, és fel sem jelentettek. Az iskola meg ugye fegyelmi eljárást akart indítani, de állítólag nem jelentettek fel. Na most valami feljelentésnek akkor is érkeznie kellett. Már csak az a kérdés hogy kitől.

2017. márc. 29. 19:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom, a fiatalkorú sérelmére elkövetett bűncselekmény esetén az ügyészséget mindenképpen értesítik, függetlenül attól, hogy milyen bűncselekmény történt. Az meg már az ügyészség törvényes kötelessége, hogy a tudomására jutott, közvádas bűncselekmények (garázdaság ilyen) esetén eljárjon, még akkor is, ha a bejelentés iskola, gyámhatóság, stb. részéről érkezett. Az ügyészségnek szóltak, hogy történt ez és ez, hiába könnyű testi sértés (az a magánvádas és magánindítványos), ha ők garázdaságnak látják, automatikusan el kell járniuk, mert az közvádas. Aztán hogy mit mondanak ki végül, az a bíróság feladata (garázdaság, könnyű testi sértés, mindkettő vagy felmentés).
2017. márc. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha barátnőd mindent megkapott tőled, még pénzt is, akkor miért másra haragszol, és miért nem a barátnődre? ha barátnőd megcsal egy sráccal, akkor te a srácra haragszol? Miért nem a barátnődre, akiben nem volt annyi tisztesség, hogy hű maradjon hozzád? Persze hogy flegmázott a srác, hiszen NEM AZ Ő HIBÁJA, HOGY A BARÁTNŐD MEGCSALT!!! Hogy megcsalt, az csak is a barátnőd hibája!
2017. márc. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:

"Én meg akartam beszélni a sráccal a dolgot"


Mit akartál ezen megbeszélni és miért a sráccal?


Eljárt a kezed? Majd a böriben legyél ilyen nagyfiú.

2017. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg akartad beszélni a sráccal, hogy ne akarjon járni vele a barátnőd? A barátnőd az, aki megcsalt, mert gondolj bele, hogy az életben még hány pasinak fog megtetszeni. Nem verheted meg mond. Olyan lányt kel találnod, aki majd nem csal meg egyikkel sem. Ha egy másik fiú elcsavarja a fejét, és nem bírja megállni, hogy megcsaljon, akkor az az ő hibája, nem az idegen srácoké, akik talán azt se tudták, hogy van barátja. Egy srác nyomul, aztán ha a csaj ahelyett, hogy lekoptatná, és megmondaná, hogy van barátja, inkább megcsal vele? Ez mi már? És miért az idegen srác a hibás?
2017. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Nem verheted meg mind.
2017. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, a hozzád hasonló beteg emberek azok, akiket ha megcsal a barátnőjük, akkor az ártatlan áldozaton vezetik le a haragjuk, nem pedig a nőjükön, aki szánt szándékkal megcsalja. Véletlenül nem lehet megcsalni valakit. Te neked is egy jó nagy rib*@*ncot sikerült kifognod! ha most nekem udvarolt volna a barátnőd, akkor most engem akartál volna megverni? Mondjak valamit? Ha megtartod a csajt, még jó sok embernek kell beverned a pofáját, mert tudd meg, hogy aki olyan, mint a mostani barátnőd, az több fiúval is kikezd! Na látod, ezért nem szabad kezdeni férjes asszonnyal, mert ha megtudja a férfi, akkor utána téged akar kinyírni, nem az asszonyt, aki szándékosan csalja!
2017. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!