Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meguntam apám "nevelő pofonjai...

Meguntam apám "nevelő pofonjait" és szembe szálltam vele. Az öcsémet akarta felpofozni, és ártalmatlanítottam. De ez feljelentett, és elmenekül az anyjához lakni. Mire számíthatok? Mi lehet az ügy végkimenetele?

Figyelt kérdés

Tehát az öcsém diszlexiás, és apám folyamatosan terrorizálja, ha rossz jegyet kap, akkor felpofozza, persze ezt az érdekében. Pár napja remegve jött haza az öcsém, mert nyelvtanból 2 egyes és egy hármast hozott haza, és tudta hogy apám ezért megveri. Megpróbáltam apámmal beszélni, de hajthatatlan volt, engem el akart lökni, de nem engedtem az öcsém közelébe. Krav-maga-ra járok 1 éve és könnyedén ártalmatlanítottam. De miután elengedtem, kiszaladt a sufniba, és egy ló ostorral jött nekem, hogy móresre tanítson. kivertem a kezéből és földre vittem, és most kicsit jobban hatástalanítottam :S


mire észbe kapott, elhúzott és 2 rendőrrel tért haza, akik bevittek és kihallgattak. a rendőrök velem értettek egyet szerintem, de nemrég jött egy levél a bíróságtól hogy tárgyalás lesz. persze apám nem mer hazajönni, a nagyinál lakik. érdekes addig nagy volt a szája amíg gyengébbnek hitt... mondjuk igazából gyengébb is vagyok, ez csak technika... most pedig félek. aanyu kicsit felszabadultabb, mert ő is kapott néha egy két pofont ha úgy hozta a sors. de nekem elegem lett ebből. elegem lett a nevelő szándékú pofonkájiból amikből én is kaptam rendesen amíg fiatalabb voltam, és még mostanában is fenyegetett, de most én is adtam neki egy jó nagyot.


mi lehet az ügy vége? Félek, mert nem akarok felfüggesztettet vagy bármi más szart kapni, ugyanis egyetemre járok és szeretnék normális, erőszak mentes életet.


2017. jan. 15. 17:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha melletted állnak nem lesz gond, velem is előfordult de nem nyomott fel.
2017. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságon mint vádlott részt kell venned. Akkor nyugodtan mond el a teljes igazságot. Anyud és a tesód is elmehet tanúnak. A bíró hamar ráfog jönni ki mond igazat. Nem hiszem, hogy gondod lesz, legfeljebb kapni fogsz a bírótól egy szóbeli "ejnye-bejnye" szöveget.
2017. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De még ha így is van, miért én kapok ejnye bejnyét, amikor évekig pofozgatott "nevelő" szándékkal? Ez pedig szembemegy az alkotmánnyal. utána néztem. Nincs joga a gyerekét senkinek sem megpofozni. Ez TÉNY.
2017. jan. 15. 17:46
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr közölte veled, hogy gyanúsított vagy?

A bírósági papíron mi van. Vádlottként vagy idézve?


Ha tanúkkal bizonyítod, hogy csak jogos védelem volt amit tettél, akkor nem követtél el bcs-t.

2017. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a körülmények ismeretében simán belefér az "önvédelem kategóriába". Biztos van annak egy olyan alpontja, ami akkor véd meg, ha mást védtél (ez esetben az öcséd).
2017. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 EagleHUN ***** válasza:
3%

Én talán jobbat tanácsolnék (De majd előbb vitassátok meg egy ügyvéddel is! Ingyenes jogi segítségnyújtó szolgálaton is megtehetitek!).


Szóval tegyetek közösen (anyukád, öcséd, te) feljelentést a családi erőszak miatt! Mondjátok el a pofozgatásait stb.

Majd akkor ő is kap egy idézést.

Esetleg el lehet érni ezzel hogy visszavonja a feljelentését cserébe ti is így tesztek!

Akkor 100% nem lesz semmi bajod belőle, igaz neki se!


Sajnos ezt már korábban meg kellett volna tennetek!

Akkor talán nem fajul el a dolog ideáig!


Valószínű így is olcsón megúsznád, ha ezt nem teszed meg, ahogy írták ejnye bejnyével. Végülis nem te támadtál. Megértem hogy igazságtalannak éreznéd.


Sajnálom de ezek után valószínű már nem ajánlott vele élni! Vagy megpróbálna még brutálisabb lenni, vagy valahogy másképp állna bosszút.

Csak nagyon kicsi elenyésző esély van rá hogy megbánja és többet nem pofozkodik egyikőtökkel sem.

Felnőtt (idősödő) és agresszív ember már nemigen változik, vagy csak roszabb lesz. :(

2017. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, #8 félrement.


A témához: valóban tudni kellene, mi a vád, már ha valóban vádlott vagy, mert az ellen kell védekezni a bíróságon. Ha vádlott vagy, tudnod kell, hogy pontosan mivel vádolnak és azt is hogy ehhez milyen bizonyítékaik vannak. A büntetési tétel is a vádtól függ.

BTK ügy akkor is továbbmegy, ha a feljelentést visszavonják. Letagadhatja az apád a történteket a bíróság előtt, de akkor meg őt vennék elő hamis tanúzás miatt.

2017. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem szabadultok meg tőle?Édesanyátok hogyan látja ezt a helyzetet?


Ha egyetemista vagy,akkor édesanyáddal és a testvéreddel jobb ha külön költöztök ettől az embertől.


Az öcséd,ha jól értem még fiatalkorú és mivel te is egyetemre jársz,így fizetheti a tartásdíjat.


Nem szabadna hagyni,hogy az öcséd ilyen környezetben nevelkedjen "remegve jött haza".

2017. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Anyu már el akar válni régen, de apám mindig úgy ügyeskedte, hogy olyan adósságokba verje bele amit csak vele tud kifizetni, pl apám új Audi kocsija, és ilyenek... a házon emiatt kölcsön van... Felesben fizetik a részleteket, de anyu majdnem teljes keresete erre el is megy, apám jól keres de haza nem ad annyit amennyit kéne... ez nagyon rossz helyzet.


igen remegve jött haza, mert tudta hogy apám bántani fogja. ordít és üt. ráadásul az öcsém egy kicsit "más" is, ezt nem tudja apám, de szerintem érzi, és emiatt próbálta keményebben fogni a testvéremet. Akár mi is lesz amíg én itt vagyok többé nem fog bántani senkit mert nem fogom hagyni.

2017. jan. 15. 19:05
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád helyében kikérném egy jogi tanácsadó véleményét.


Hány évesek vagytok?

2017. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!