Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A csoportos lottózás jogszabál...

A csoportos lottózás jogszabály ellenes weboldal formájában?

Figyelt kérdés
Úgy értem a weboldal készítője szempontjából. Bocsánat, már egyszer feltettem ezt a kérdést, csak szerintem rossz helyen. Vagyis az lenne a kérdésem, hogyha csinálnék egy oldalt ahol az emberek egy gombnyomással csatlakozhatnának az aktuális játékhoz és ha netán elvinném a főnyereményt azt egy saját magam által írt szabályzat szerint valóban szétosztanám a velem együtt játszók között. A szabályzatban csak az lenne a fő, hogy a nyeremény 2/3-a az enyém, 1/3ot osztok szét. Ez így ütközik valamilyen törvénybe? Mert a másik helyen azt a választ kaptam hogy ilyenekhez is csak a Szerencsejáték Zrt.nek van joga :(

2017. márc. 30. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez bizony mindenféle jogszabályba ütközik.


Egyrészt tisztességtelen szerződési feltétel (miért kapnál te többet?), másrészt pedig tiltott szerencsejáték szervezése.

2017. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, pedig azért próbáltam utána olvasgatni, de csak ezt találtam:

"A szerencsejáték szervezéséről szóló törvény alapján nem folytatható belföldön vagy külföldön szervezett szerencsejátékban történő részvételre Magyarországon értékesítési, szervező, közvetítő tevékenység akkor, ha a szerencsejáték szervezésére az állami adóhatóság nem adott engedélyt - tudatta lapunkkal a Szerencsejáték Zrt.


Mivel azonban a fogyasztói közösség szervezése szerencsejáték-szolgáltatás közvetítésének minősül, ezért nem ütközik jogszabályba és engedély nélkül megvalósítható. Az esetleges "kellemetlenségek" elkerülése végett nem árt azonban tisztában lenni azzal, hogy a nyeremény kifizetésekor a Szerencsejáték Zrt. kizárólag a szelvény tulajdonosával tartja a kapcsolatot. Innentől kezdve pedig gyakorlatilag csak a szelvény tulajdonosán múlik, kik között osztja fel a nyereményt."

2017. márc. 31. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!