Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek lehet ebből bajom?

Szerintetek lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés
Tavaly Decemberben elkezdtunk herbalozni egy par emberrel, de a lenyeg az, hogy nem alltunk le. Iszogatasnak indult az egesz, de mar azota szivtunk igazi zoldet is. Az egyik haverom baratnoje viszont bejelentest tett,hogy kabito szerezik a baratja es a haverjai, persze mindenki nev szerint felsorolva. Ezek utan nem nagyon foglalkoztam a gyerekkel, de a rendorok megallitottak es fenyegettek kabitoszer tesztel. Ezek utan vegkepp megszakitottam a gyerekkel a kapcsolatot meg a tobbiek is. A herbalt se es a rendeset se szivom mar. A gyerek anyja viszont megfenyegetett tegnap, hogy feljelent minket, mert mi szokattuk ra a fiat a kabszerre, meg a sajat fiat is lecsukatja, mert a fia vett kabszert es nem adta meg mert hitelre vette es emiatt a diler embereket kuldott a hazukra es az anyja mrgijjedt. En errol nem tehetek, nem is tudtam rola. Igazabol bizonyiteka nincsen, de a vizeletminta megijjeszt mert THC is akad a szervezetembe.

2017. ápr. 1. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:

"En errol nem tehetek, nem is tudtam rola."


De mennyi igazság van abban, amit mond? Pl. "feljelent minket, mert mi szokattuk ra a fiat a kabszerre" ez igaz, ti "vettétek rá", hogy szívjon veletek?


"meg a sajat fiat is lecsukatja, mert a fia vett kabszert es nem adta meg mert hitelre vette es emiatt a diler embereket kuldott a hazukra es az anyja mrgijjedt"


Elég hülye lehet a gyerek, először is nem veszünk semmit hitelre, mert így összességében többe kerül, ráadásul pórul jár, ha nem tudja fizetni. Rengetegen mennek tönkre akár kisebb hitelekben is, akik nem tudják fizetni. Másodszor pedig nem egy dílertől veszünk hitelre valamit, mert számítani lehet rá, hogy az akár erőszakkal is visszakövetelheti a pénzt.


Te nem vagy díler, csak simán használtad a szert, komoly büntetést biztos nem kapsz, de hogy milyen törvény vonatkozik azokra, akik "rávették a másikat" hogy drogozzon, azt nem tudom, nem tudom hogy ez közvetett módon terjesztésnek számít-e.

2017. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
À lenyeg az, hogy mi miota nem foglalkozunk vele eleg komoly bajokba kerult es nem, nem mi vettuk ra, hogy kabszerezzen, hanem o talalta ki ezt az egeszet, viszont mi ezt nem tudjuk bizonyitani kezzel foghatoan. Csak a szavunk van, ugy mint ennek a gyereknek az anyjanak. Az egesz rendorsegi ugy miatta vàn. Mi mindent eltakaritotyunk magunk utan, nem flyerkodtunk azzal, hogy mi szivunk es nem adtunk el senkinek meg egy grammot se, soha. Amig o az eladason kivul mindent csinalt, sot, meg el is adott, mert egyszer o adott el nekunk. Igaz, hogy igazi zoldet, ugyhogy ezt inkabb nem emlitjuk a kekek elott. Osszessegeben senki nem fog melle allni, csak a csaladja.
2017. ápr. 1. 16:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis meg a csaladjanak is csak egy rezze, mivel az anyja leakarja csukatni, velunk egyutt.
2017. ápr. 1. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
az ügy túl bonyolult és (nagyviszonylatban nézve) pitiáner ahhoz h ebből neked bajod legyen.
2017. ápr. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne feledd h nem csak a te dolgod az ártatlanságod bizonyítása hanem az ő dolguk a te bűnösséged bebizonyítása. Tehát a lényeg ha nincsenek közvetlen kézzel fogható ráutaló bizonyítékok akkor nincs gáz,ha van akkor gázvan.
2017. ápr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez "az ügy túl bonyolult" és a leírása még bonyolultabb.
2017. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!