Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mi vonatkozik arra ha...

Jogilag mi vonatkozik arra ha Franciaországban, a bevándorolt csoportokhoz csatlakozok?

Figyelt kérdés

Marseille-ben sok marokkói, fekete menekült van akik csak úgy ott élnek, kitoloncolni nem tudják őket mert a rendőröknek is neki mennek, és rengetegen vannak, tehát eltűrik őket.

Ha kiderül hogy én is "ott maradok" számon kérhetnek?


2017. ápr. 25. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Neked van EU-n belül szabad jogod ahhoz hogy bárhol legyél. Mikor indulsz?
2017. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, de gondolom csak átmenetileg lehet egy adott országban tartózkodni ha jól sejtem. Tehát azzal hogy belépek az országba abból nincs még semmi. Viszont ha évekig ott maradok de se bejelentett lakcímem, se tb-m nincs, mégis megélek, az kiderül?
2017. ápr. 25. 14:48
 3/18 anonim ***** válasza:
igen, 90 napon túl ugyanúgy le kellene jelentened egy lakcímet stb stb. ez legalábbis az elmélet ... (én is ezt tervezem, csak máshol). az a helyzet h a helyi rendőrök elég jól képben vannak,és szinte azonnal felfigyelnek egy idegenre, az más kérdés h nem szólnak és tűrik, amíg nincs gond vele.
2017. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
#2: Akkor adj be menekültkérelmet mint azok akik oda érkeznek. Hátha tovább maradhatsz. (Gondolom azért kérdezted mert szándékod van menni, ezért is kérdeztem mikor indulsz?)
2017. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Konkrét időpont még nincs, hisz itthon még van pár dolog amit rendeznem kell, addig pedig informálódok.
2017. ápr. 25. 15:04
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de gondolom csak átmenetileg lehet egy adott országban tartózkodni ha jól sejtem. "


Ez nem egészen így van.

Ha Magyar állampolgár vagy, esetleg más EU-s tagállam polgára, akkor oda mész az egész EU területén ahova akarsz és addig maradsz, amíg neked jólesik. Akár halálod napjáig.

2017. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

EU-n belül is csak 90 napig tartózkodhatsz másik országban. Ha lejár az engedélyed, a számítógép pittyegni kezd és megnézik hogy a bejelentett címeden vagy-e. Ha nem, akkor nyomozni kezdenek utánad.


De ha nem is találnak és nem is keresnének különösebben, akkor is szopni fogsz, mert érvényes tartózkodási engedély hiányában senki nem fog alkalmazni, legalábbis nem legálisan.


Illetve amint dolgod lesz a rendszerrel, akkor lebuksz, márpedig előbb-utóbb kelleni fog majd egy bakszámla, orvosi ellátás, lakhely... stb.

2017. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"EU-n belül is csak 90 napig tartózkodhatsz másik országban."


Micsodaaa??

Ki mondta neked ezt a baromságot? :o)))

Pfff..

Ilyen sötét legyen valaki. Hihetetlen.

2017. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Külföldre költözés és külföldi munkavállalás Európában


Az európai uniós szabályok:


megkönnyítik az uniós polgárok számára, hogy más EU-országokban vállaljanak munkát;

védelemben részesítik az Unión belül más tagállamba költöző polgárok szociális biztonsághoz fűződő jogait.


Munkavállalás másik EU-országban


A munkavállalók szabad mozgása az Európai Unió egyik alapelve.


Az uniós polgároknak joguk van:


másik EU-országban munkát keresni;

ott munkavállalási engedély nélkül munkát vállalni;

munkavállalás céljából az adott tagállamban tartózkodni;

a munkaviszony megszűnése után is ott maradni;

ugyanolyan elbánásban részesülni, mint az adott ország állampolgárainak az álláshoz jutás, a munkafeltételek és minden egyéb szociális és adókedvezmény tekintetében.

2017. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Oké, pontatlan voltam: 90 nap után bejelentési kötelességed van a helyi hatóságok felé.


Emiatt sötétnek nevezni részedről nagyfokú bunkóság.

2017. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!