Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Heti 7 napot dolgozok. Szerződ...

Heti 7 napot dolgozok. Szerződésben benne van hogy a szombat vasárnap 100%-os túlóra. Minden hónapban aláiratnak velünk egy "jelenléti ívet" amin az áll hogy hétfőtől péntekig dolgozunk csak és hétvégén nem. Perelhetek?

Figyelt kérdés

Tudok valamit tenni ez ellen utólag?

Persze ha nem irom alá a papírt akkor ki vagyok rúgva.:-(


2017. ápr. 26. 00:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Egy darabig sajnos ki kell húzzam ennél a cégnél, de pl 1 év múlva van rá mód hogy megítélje nekem a bíróság a pótlékokat?

Hogy tudom érdemlegesen bizonyítani hogy szombat vasárnap is dolgoztam?

2017. ápr. 26. 01:10
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Sőt,1 év múlva már civil szervezetek se lesznek,akik segíteni tudnának.

Csak azt tudod csinálni,hogy keresel másik melót..

2017. ápr. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Ez durva...
2017. ápr. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tipikus jó magyar kettős jelenléti ív. Egy amit rendesen vezetnek a fizetés miatt, egy kamu a hivatalnak szól hogy te csak 5 napot dolgozol.

Azt tudod csinálni hogy vannak tanúid meg bizonyítékod hogy te dolgozol hétvégén is.

2017. ápr. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszú távon nem lehet ezt bírni,hagyd ott.
2017. ápr. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha jól értem minden munkavállaló érintett ebben. Össze kell fogni és közösen eljárni.
2017. ápr. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy ha nem írod alá a papírt, akkor ki vagy rúgva. milyen alpári mocskok ezek?


perelhetsz hát. szerezz egy normális ügyvédet (normális alatt azt értem aki nem fog lelépni).


1. kell a szerződés amiről győződj meg, hogy valóban érvényes szerződés-e. nézd meg a céget, hogy valóban alkalmas-e arra, hogy foglalkoztasson, tehát nem valami kitalált fiktív cég, vagy nincs-e csődeljárás alatt


2. a jelenléti ívet fényképezd le


3. kérdezz rá a jelenléti ív szombat-vasárnapjára és vedd fel a beszélgetést videóra rejtett kamerával


4. gyűjtsd be az elmeradt szombat-vasárnapokért a pénzt a bíróságon történt hatalmas win után


nem kell az ilyen mocsok gerinctelenektől félni, legyél kemény és csináld amit írtam.

2017. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 2


a civil szervezetek soha, soha nem az átlagember ügyes-bajos dolgait segítették. Ezek a szervezetek csak akkor segítenek, ha megdobálod a Sándor palotát, vagy a Szovjet emlékművet, mert ebből van országos botrány. Ne hogy azt hidd már, hogy neked is ingyen és bérmentve fog segíteni a profi ügyvédjük ha még egy cikk se jelenik meg az esetedről :D

2017. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén én úgy szeretném hogy kíhúzom ezt az évet itt és amikor megkapom az összes papírt utána szeretném elindítani ezt a folyamatot.

Nekik kell bizonyítani hogy nem dolgoztam hétvégén vagy nekem hogy igen?

2017. ápr. 26. 09:08
 10/14 szántóvető ***** válasza:

neked kell bizonyítanod hogy dolgoztál.de jópár kollégád fogja állítani az ellenkezőjét úgyhogy profi bizonyítékokra lesz szükséged.

azt nem értem hogyha megegyeztél velük és megkapod rendesen a pénzedet akkor miért akarsz perelni.

2017. ápr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!