Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok a vasárnapi...

Mit szóltok a vasárnapi munkavégzéshez? Szerintetek rossz vasárnap dolgozni? Szerintem diákoknak, egyedülálló anyáknak, sok nehéz helyzetben lévő embernek jó lehetőség.

Figyelt kérdés

Aki meg amúgy boldog családi életet él azt nem lenne szabad kötelezni vasárnapi munkára, ha nem akarja

Szerintem a szombati és vasárnapi munkát 200%os pótlékkal kéne fizetni, a túlórát peddig 400%os pótlékkal. Aki nem fizeti meg, az ne nyisson ki.

80%ban csak diákokat lenne szabad alkalmazni. Ez nagy segítség volna sok diáknak.

Fennmaradó rész pl. olyan egyedülálló szülők, akiknek hétvégén segítenek a nagyszülők, akkor így 2 nap alatt meg tudnák keresni azt a pénzt amit mások 5 nap alatt.



2016. aug. 12. 12:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintetek rossz vasárnap dolgozni?"


Dolgozni máskor is rossz, nem csak vasárnap.

2016. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Első munkahelyem egy napilapnál volt. Heti 6 napot melóztunk. Szerettem, igaz fiatal voltam, se csajom se kutyám.

Aztán egy másik napilapnál voltam rendszergazda. Volt, hogy végigtoltam a napi 8 órát. Este elkezdtük a verzióváltás, reggel 7re végeztünk, akkor már nem mentem haza, mert kezdődött a másnap.

De már nem szívesen melózok hétvégén, így olyan állást keresek, ahol nem kell.

Aki egy állást el akar vállalni, annak számolni kell az állás következményével. Ha egy bolt hétvégén is nyitva van, akkor ne menjen oda dolgozni olyan, aki nem akar hétvégét vállalni. Mentős se mondhatja, hogy én csak hétköznap akarok mentőzni, hétvégén mindenki vigyázzon magára.

A hétvégét meg kell fizetni vagy megfelelő szabadnapot kell adni érte. Ez viszont már a kormány dolga lenne, hogy szabályozza. Nem azt, hogy ki dolgozhat hétvégén.

2016. aug. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

80%-ban diákokat? Most gondolom a kereskedelemre gondolsz, de ott se dolgozhat bárki, komoly pénzeket kezelnek, könyvelnek, van ahová csak kereskedelmi végzettséggel vesznek fel. És akkor van a többi: tűzoltó, mentő, orvos, fogorvos, rendőr, buszvezető, mozdonyvezető, rendszergazda, fodrász, szakács, pék, vízi mentő, pilóta stb. Vicces lenne ha ezt mind diákok csinálnák.

A szülő meg hétvégén pont hogy nem akar dolgozni, csak mondom.

2016. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%
Már a szombati munkát is rendkívül szigorú pénzbírsággal sújtanám. Egy tejes havi jövedelem.
2016. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen 200 meg 400%-okkal teljesen el vagy rugaszkodva a valóságtól, az a problémám. Nem értem, miért nem lehet a realitások talaján maradni.


100%, kizárólag vasárnapra és ünnepnapokra, bőven elég lenne. Persze akkor már mindenkinek, és ne úgy legyen megírva az Mt., hogy csak és kizárólag a kereskedelemben dolgozóknak, és a többiek rohadjanak meg.


Túlórára jelenleg 50% pótlék jár, ha nem vesz el pihenőnapot (tehát tovább maradsz bent). Ha pihenőnapon túlórázol, 100%. Ezek szerintem teljesen rendben vannak.


Azon inkább érdemes lenne dolgoznia a kormánynak, hogy a munkaügyi ellenőrzések sikeresek legyenek, vagyis ezek a pénzek ki is legyenek fizetve. Ma Magyarországon a legnagyobb probléma szerintem, hogy mindenki trükközik, és ebből igazából nem is csinál senki ügyet. A törvény betartását kellene kicsit erőltetni, nem még keményebb szabályokat hozni.

2016. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Aki igy gondolja hogy egy bolti eladot sajnalni kell a vasarnapi munkat miatt mert az milyen igazsagtalan es rossz is a munka, gondoljon mar bele ha a mentosok, rendorok, tuzoltok, orvosok, kozmu dolgozok, stb is azt mondanak hogy innentol kezdve nem dolgoznak vasarnap.
2016. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
Azokat is felkötném. Akit megfognak hétvégi munkavégzéssel az első alkalommal rettentő szigorú pénzbírság, hogy a megélhetése veszélybe kerüljön. Második alkalommal letöltendő egy év fegyház. Harmadik alkalommal kötél általi halál.
2016. aug. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Lehet hogy azért mert nem vallásos családba születtem de nekem a vasárnap mint olyan semmit nem jelent. Nekem 5 napot kell dolgozni egy héten, de ez lehet szombat és vasárnap is, de mindig van egymás után két szabadnap. Nekem teljesen megfelel így. Két nap pihenő kedden-szerdán is ugyan olyan mint szombat-vasárnap. De azt is megértem ha valakinek fontos hogy konkrétan a vasárnap szabad legyen.
2016. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

Én a papoknak sem engedném, hogy vasárnap dolgozzanak.

Legyenek csak a családjukkal, vagy menjenek kirándulni az erdőbe!


:-)))

2016. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%
8-as: ha valakinek párja van, vagy gyerekei, akkor ez mindjárt más megvilágításba kerül. Ha kedd-szerdán vagy otthon, akkor szeptembertől májusig nem tudsz egy hétvégi állatkertezést sem összehozni a gyerekeiddel.
2016. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!