Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerződésíráskor hivatkozni...

Szerződésíráskor hivatkozni kell törvényekre, vagy ha annyit aláír valaki, hogy "mindennap vesz nekem két almát élete végéig", akkor az érvényes?

Figyelt kérdés

Nagyon béna példát írtam, tudom, de arra vagyok kíváncsi, hogy írjak-e én szerződést, mert ha hivatkozni kell ilyen-olyan paragrafusokra, akkor nem én írom meg.

Megbízási szerződés lenne egy munkához.



2017. ápr. 29. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem kell agyalni, van a neten ezer kész szerződés, csak ki kell tölteni, át kell írni. Egy szerződés az polgárjogi kategória, ha nem ütközik törvénybe ami benne foglaltatik, akkor érvényes (BTK, közerkölcs). Mivel a szerződés csak akkor érvényes ha a szerződő felek szabad akaratukból kötötték, ezért az a felekre kötelező. Ha később valami még sem tetszik, akkor közös akarattal bármikor módosítható, vagy akár megszüntethető. Ha ez nem megy közös akarattal, akkor ha nincs elállási záradék, akkor peres úton kérhető a szerződés bontása. A szerződés időtartalma lehet "végtelen" hosszú is, gondolj bele, hogy egy eltartási szerződés is halálig szól.
2017. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!