Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kilakoltatási tilalom érvényes...

Biohazardxxx kérdése:

Kilakoltatási tilalom érvényes házastársra is?

Figyelt kérdés
Kislányom nevén van a ház és a férjemtől válni akarok és szeretném hogy eltünjön az életünkből. A gyermek nem tőle van de a nevére vette annó. Hogyan tudnám elküldeni mert már nem tudom elviselni és fenyeget is hogy bántani fog ha elválok. Segítsetek kérlek mert ez nem tudom tovább elviselni.

2016. dec. 19. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A bizonyítékokkal menj jelentsd fel kérj távoltartási végzést , közben érdeklődj a pontos folyamatokról .
2016. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"biohazardxxx"

gecc..

2016. dec. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a "nevén van", "nevére vette" fogalmazást felejtsük már el. Tehát a lányodnak van egy háza, és van egy törvényes apja, aki örökbe fogadta, innentől ugyanaz, mintha a vér szerinti apja lenne. Ha a tiéd lenne a ház, kirakhatnád a párodat, de így, hogy kettőtök gyerekéé, ugyanolyan joga van ott lakni, mint neked, sőt, a gyerekhez is ugyanannyi a joga, akkor is csak a beleegyezésével intézhetsz mindent, ha elváltok. Beszélj ügyvéddel, mert ez nem lesz egyszerű eset.


(többek közt azért küzdök a "nevére vesz", "nevére íratom" és hasonló pongyola kifejezések ellen, mert általában tisztán jelzik, hogy a használójuknak fogalma sincs a tényleges jogi viszonyokról, azt hiszik, itt tényleg csak papírok összevissza átirkálásáról van szó, aztán ebből lesznek az olyan kérdések, hogy "nevemre vettem egy gyereket, most levehetem a nevemről?" meg "fiam nevére írattam a házat, visszaíratnám a sajátomra, hogy teheti meg, hogy nem engedi?" meg "anyós komolyan megakadályozhatja, hogy eladjuk a házunkat csak mert az ő nevén van?" Mindez fel se merülne, ha a helyes kifejezéseket használnák az emberek: örökbe fogadtam a gyereket, fiamnak ajándékoztam a házat, anyósnak van egy háza, amiben lakunk.)

2016. dec. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem fog eltűnni az életetekből, mert van egy közös gyereketek. Ha bizonyítani tudod a fenyegetéseket, akkor kérhetsz távoltartást (a kilakoltatás egészen mást jelent, a kilakoltatási tilalom pedig a kilakoltatás tilalmát).
2016. dec. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszhoz még hozzátenném: élesen szét kell választani a jogi helyzetet a gyakorlati történésektől. Hogy jogilag mi a helyzet, ott olvashatod. Azonban minden a viselkedéstől is függ nagyban. Tételezzük fel, hogy jogilag minden rendeződik a te leképzeléseid szerint. De a férjed egy másik ember önálló akarattal, önálló gondolatokkal és önálló motivációkkal. Tehát akkor is oda mehet, ha "jogilag minden rendben". Akkor is megverhet, akkor is elveheti a gyerekedet, és sok minden mást is tehet. Legfeljebb "más a jogi megítélés". Már amikor odáig jut a dolog. És a hatóságnak nem dolga a 24 órás védelem. Manapság már akkor se szereti csinálni, ha dolga lenne.


Mindenekelőtt kiegyeznék, az a legolcsóbb és legígéretesebb. Ehhez higgadt, objektív és nyugodt maradnék (tudom, nem könnyű). Ha nem megy kettesben a kiegyezés, segítséget kérnék (van ilyen szervezet). Ha az se megy, jöhet a bíróság, de az már jó drága és időigényes (és kétséges eredményű). Minél inkább képes vagy nyugodt és barátságos maradni, annál nagyobb az esélyed. És ez a fő esélyed.

2016. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban jól írja az egyik előző válaszoló, megtévesztő és veszélyes jogi, pénzügyi kötelmek, jogviszonyok leírására pongyola, pontatlan, sok esetben igénytelen köznyelvet, esetlegesen rétegnyelvet használni.


Tehát a tényálladék:

Házas vagy. A férjeddel van egy közös gyermeketek. A közösen használt lakóingatlan tulajdonosa a közös gyermek. Implicit módon sejthető, hogy a gyermek 18 év alatti.

A válás, gyermekelhelyezés, vagyonmegosztás és lakáshasználat kérdésében a bíróság az illetékes, ami pedig a fenyegetést illeti, az a rendőrség hatáskörébe tartozik.

2016. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!