Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarorszagon egy civilnek...

Magyarorszagon egy civilnek lehet fegyvertartasi engedelye? Ha igen, akkor, hogy kell szerezni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 1. 17:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy nem gyilkolni akarok, de, ha peldaul valaki megtamadna engem, vagy a szeretteimet, vagy betornek a hazambe jogom van megvedeni magamat. Egyik ismerosomhoz eddig 3-szor tortek be. Meg azt sem mondhatjuk, hogy szar kornyek, mert a 2. keruletben lakik egy penzesebb helyen. Ebbol latszik, hogy nem kell a nyockerbe elni ahhoz, hogy buncselekmeny aldozata legyel. Ezert eppen nyugodtabb lennek, ha lehetne egy lofegyverem. Van mar otthon baseball uto, kesek stb.
2016. júl. 1. 17:37
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

3 célra kérhetsz engedélyt (és csak arra használható)


1, vadászat - vadászvizsga, vadásztársasági tagság

2, sportlövő - lövészklub tagság, csak csomagolva szállítható (utcán nem viselhető!)

3, önvédelem - megfelelő indoklás, életed veszélyben van ~ megkapni szinte ESÉLYED SINCS! (képviselőknek, bíróknak jár)

2016. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mekkora baromsag mar ez. Szoval, ha valaki, aki illegalis modon jutott hozza, es ramszegezi a pisztolyt, esetleg meglo, akkor mihez kezdjek? Jo esellyel sosem kapjak el. En viszont korhazba kerulok. Ennel nagyobb baromsagot meg nem hallottam, hogy ne vedhessem meg magam. Miert ne akarnam megvedeni magam ugyannugy, mint egy Amerikai allampolgar? Csak, azert, mert Magyarorszag kis orszag, es nincs anny bunozes? Nem a bunozesrol van szo, hanem akarki akarmikor akarhol radtamadhat, es meg kene tudni vedeni magunkat.
2016. júl. 1. 18:31
 4/18 A kérdező kommentje:
De, ha pl. egy betoro eppen ellop este valamit en meg felkelek, es mikozben fut en labonlovom, akkor engem eloallitanak, azert, mert illegalisan van nalam fegyver, es, mert meglottem, es majd a tolvaj jon ki jol az egeszbol, es meg penzt is kap. A Magyar igazsagszolgaltatas egy szegyen. A bunelkovetot jobban vedik, mint az aldozatot.
2016. júl. 1. 18:35
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha a betörő elszalad, és te rátámadsz, akkkor te kerülsz bajba.



Vegyél gázpisztolyt, engedély nélkül tartható.

2016. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2016. júl. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Csak hogy tiszta legyen:

Tartási engedély:

Fegyvert és lőszert egy erre a célra megfelelő zárt fémszekrényben/páncélszekrényben tárolod. (a helységnek háznak is meg kell felelni bizonyos kritériumoknak)

Szóval hiába szerzel tartási engedélyt mint vadász vagy sportlövő, önvédelemre birtok védelemre ez kb alkalmatlan.

Gáz riasztó fegyvert vagy gumilövedékes ami játszik szerintem.

2016. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Félnek a polgáraiktól a politikusok ennyi az egész, ezért nem kaphatsz fegyvertartási engedélyt.

USA az egy másik téma, ott demokrácia van és nem félnek a saját polgáraiktól a politikusok.

2016. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

"Szoval, ha valaki, aki illegalis modon jutott hozza, es ramszegezi a pisztolyt, esetleg meglo, akkor mihez kezdjek?"

Ugyan azt, mintha rendelkeznél lőfegyverrel. Vagy szerinted meg fogja várni, hogy elővehesd?

2016. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Akkor a rendőröknek és egyéb állami alkalmazottaknak miért van lőfegyverük?

Nem kell nekik sem adni, mondván úgyis gyorsabb a bűnelkövető mint a önmagát védő ember.

2016. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!