Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországban büntetendő az...

Németországban büntetendő az internetről való letöltés?

Figyelt kérdés

Üdvözletem.


Németországba költöztünk hosszútávra és arra lennék kíváncsi hogy szabad-e különböző tartalmakat letölteni az internetről.


Nem a torrent oldalakról való letöltésre gondoltam, mert tudom hogy azt büntetik.

Egyszerűen arra lennék kíváncsi hogy büntetendő-e például néhány zene letöltése a youtube-ról néhány alkalmazás segítségével, esetlegesen az ha a zippyshare és hozzá hasonló oldalakról töltök le tartalmakat.


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. ápr. 21. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Büntetendő

Nagyon érzékenyek rá.

2015. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt jól megszívtad.Jobb országba nem is költözhettél volna


Ott ha letöltesz egy filmet akkor küldik is a büntetést.Az a szívás hogy a film árának legalább a tízszeresét követelik majd tőled.Játék letöltésénél nem tudom mi tesznek de lehet hogy ugyanezt


Mit ne mondjak eléggé szánalmas.Én mindig is utáltam Németországot de ezek után egyenesen undorító országnak tartom


Na már most teljesen hülyeséget nem akarok mondani.Azt nem tudom mi lesz ha Youtube-on megnézel egy filmet,de végülis az is ugyanolyan mintha letöltenéd.Lehet ők csak akkor küldik a csekket ha torrentezel vagy ha letöltöd a gépedre


Az meg már megint más kérdés hogy ki lehet e játszani ezt a dolgot.Mivel szinte semmi sem lehetetlen az informatikában ezért szerintem van olyan módszer amivel lebukás nélkül torrentezhetsz

2015. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ott ha letöltesz egy filmet akkor küldik is a büntetést."


Ezt az orbitalis baromsagot meg honnan szedted?`


Kerdezo: az internetrol valo letoltes termeszetesen nem utkozik torvenybe Nemetorszagban, ahogy a torrentezes sem.


A jogvedett tartalmak illegalis letoltese utkozik torvenybe. De ez is csak nagyon elmeleti dolog, a kutya nem fog azzal foglalkozni ha te letoltesz valamit a zippyshare-rol.


Egyedul nagyvolumenu torrentezessel lehet megbukni, kulonosen ha aktualis zeneket toltesz le, esetleg meg szoftverekkel.


Filmekkel, sorozatokkal a kutya nem torodik.


A zeneket, szoftvereket meg tessek szepen megvenni, 1 euro korul mar megvehetsz egy szamot legalisan, megis minek letolteni?

2015. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ezt az orbitalis baromsagot meg honnan szedted?"


Már hogy lenne orbitális baromság te szerencsétlen?Először tájékozódjál már azt majd akkor pofázzál.Legyél már tisztában a tényekkel


Nyilvánvalóan ez attól is függ milyen filmet tölt le,mikor készült a film stb

2015. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Apafej, 10 eve elek Nemetorszagban, talan jobban tudom hogy mi hogyan mukodik itt.
2015. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ok hogy 10 éve élsz kint Németországban de ezt a letöltésért való büntetősdit csak mostanában kezdték el csinálni.Csak nehogy az legyen hogy majd te is itt fogsz sírni amiért kiküldtek neked egy csekket csak azért mert letöltöttél valamit
2015. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak hogy vilagos legyen: csekket nem a hatosagok kuldenek, hanem a jogtulajdonosok altal megbizott ugyvedi irodak, es foleg aktualis zenei albumok letorrentezese miatt. Persze nem kell fizetni, ha akarsz pereskedhetsz, sokan meg is teszik.


Ez mar evek ota megy, az elso ilyen esetekrol legalabb 7-8 evvel ezelott hallottam.


En szemely szerint folyamatosan toltok le filmeket, sorozatokat, mondanom sem kell hogy nem kaptam meg soha csekket.


Az igaz hogy zeneket, szoftvereket nem toltok le soha, azokat manapsag egyszerubb megvenni.


Ha lesz Netflix magyar felirattal, akkor szerintem filmet/sorozatot sem fogok tobbet letolteni.


Szoval ezt a remhirtejesztest, hogy "Nemetorszagban letoltesz egy filmet masnap jon a tobb ezer euros csekk" nyugodtan abba lehet hagyni. Bar kart valoban nem okozol vele.

2015. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló hogy nem a hatóságok küldik a csekket,ezért is írtam nem mindegy hogy milyen filmet tölt le mert mondjuk lehet a Terminátor filmek tulajai leszarják kik töltik le a filmüket viszont a Rambo tulajai már nem nézik jó szemmel és ezek azok akik ki akarják fizettetni a film árának a többszörösét.Azt is írtam hogy nem mindegy mikor készült a film/zene/játék mert ha 20 évvel ezelőtt azt senkit sem érdekel de ha ebben az évben akkor eléggé nagy az esély rá hogy az illetőt megbüntetik.Nem hiszem hogy érdemes ez ellen pereskedni mert ígyis úgyis ki kell fizetni a pénzt ismervén a diktatórikus törvényeket


"Ez mar evek ota megy, az elso ilyen esetekrol legalabb 7-8 evvel ezelott hallottam."


Ez érdekes.Tudnál adni erről egy linket?


"En szemely szerint folyamatosan toltok le filmeket, sorozatokat, mondanom sem kell hogy nem kaptam meg soha csekket."


Lehet régi filmeket töltöttél le vagy egy no name oldalról ami nincsen célkeresztben a hiénák által


Elismerem hogy túloztam de van valóságalapja annak amit mondtam és ez szerintem egyre rosszabb és rosszabb lesz úgyhogy nem árt vigyázni a letöltésekkel...De az tény hogy az eredeti ár többszörösét követelik az illetőtől


Én csak figyelmeztettem a kérdezőt hogy nehogy nagy koppanás legyen a vége

2015. ápr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!