Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kommunális adó alóli felmentés?

Kommunális adó alóli felmentés?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy bizonyos kor fölött lehet kérni a mentességet.

Szüleim 70 év fölöttiek, de az önkormányzat még mindig szipolyozza Őket a komm.adó befizetésével. Idén nem fizették már be, most ráterhelték a nyugdíjra.

Hogyan lehet kérni a mentességet? Kinek jár? Mi a menete?


2017. máj. 15. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az önkormányzatnál kell megkérdezni, mert önkormányzatonként eltérhet.
2017. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Már régen eltörölték a mentességet minden Önkormányzatnál.
2017. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kommunális adót elrendelő önkormányzati helyi rendelet tartalmazza a mértéke csökkentésének, vagy a teljes mentességnek a feltételeit is, ha van. Azt is, hogy adott esetekben automatikusan jár, vagy kérelmezni lehet, és döntenek (pl. 3 gyermek, 65. életév felett egyedül él, 70. életéve felett, stb.)


Nem törölték el mindenütt a mentességet. Például, a mi településünkön is, idén is igénybe lehet venni. Én is megkaptam, de csak március elején, az adóhatározatból tudtam meg. Nem is gondoltam kérelmezni, mert csak késő ősszel töltöm be a mentességhez szükséges kort. Eszerint, valamilyen nyilvántartásból veszik.

Ezen kívül adott feltételek estén 50%-os, adott több feltétel estén 75%-os kedvezmény is jár.


Nem egyedülálló, a környező falvakban is van, ahol vannak különböző feltételekkel különböző kedvezmények, illetve akár teljes mentesség is.

2017. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Beszéltünk az illetékesekkel.

Tényleg településfüggő, esetünkben 70 év fölött már nem kell fizetni, azonban kérvényezni kell, mert automatikusan nem szüntetik meg, így az ezévit már nem tudják törölni, fizetés lesz belőle, így értelmeztük.

Az viszont, hogy mindennemű felszólítás, figyelmeztetés nélkül ráterhelik a nyugdíjra, fel-há-bo-rí-tó!

2017. máj. 15. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!