Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy újonnan rendelt autó színe nem egyezik meg a megrendelésben választottal?

Figyelt kérdés
Szerintem hibás teljesítésre hivatkozva jogosan lehet kérni akár kicserélést is (gyártsanak le egy másikat, ezt meg adják el valaki másnak), vagy árleszállítást. De ezt csak így a Ptk. alapján mondom, nem ismerem a tényleges üzleti, sem a bírói gyakorlatot. Szóval valaki meg tudna erősíteni, vagy cáfolni? És mondjuk árleszállítási igénynél mekkora összeg számít ilyen esetben reálisnak?
2017. máj. 20. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy hosszu jogi vita kezdete lehet. Sokban fugg attol, hogy mennyire ter el a szin (ergo hivatkozhat-e a kereskedo arra, hogy a katalogus szine es a valosag kozott nyomdai okok miatt van elteres), van-e arkulonbseg a megrendelt es a leszallitott szin kozott (metal/gyongyhazfeny, vagy sima szin), esatobbi, esatobbi, esatobbi. Latatlanban nincs valasz a kerdesre.
2017. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Hibás teljesítés miatt elállhatsz
2017. máj. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

A második jól írja. Hibás teljesítés miatt elállhatsz. Vagyis mielőtt átveszed az autót, és rögtön észreveszed, hogy nem olyat kaptál amit rendeltél, akkor a kocsi kulcsát sem veszed át, hanem visszaviteted, hogy olyat hozzanak amit rendeltél.

Én is így jártam.

Sötétkék autót rendeltem, azért fizettem, de helyette feketét hoztak. Alá se írtam, és nem voltam hajlandó átvenni a papírokat, kulcsokat. Persze jöttek azzal, hogy több hét mire jön a másik kocsi, meg feketébe jobb, meg nincs kékben stb.. de nem érdekelt. Annyit mondtam csak, hogy nem élnék panasszal, ha mondjuk egy fekete porsche-t hoztak volna véletlenül..de ez nem az amit rendeltem. Visszavitték, 1 hét múlva jött az amit rendeltem.

2017. máj. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előbb próbáld meg velük megbeszélni, ha ez még nem történt volna meg, a békés út mindig a jó út.


Egyébként első körben ilyen esetben kérhetsz cserét, ha ezt megtagadják, akkor elállhatsz.

2017. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!