Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Autó adásvétel folyamata...

Autó adásvétel folyamata pontosan hogyan megy, mik a feladataim mint eladó?

Figyelt kérdés

Ha megírjuk az adásvételi szerződést, kifizetik nekem a vételárat, odaadom a forgalmit, törzskönyvet, akkor elegendő ha ezek után a vevő (új tulajdonos) a következő pár napban intézi a lakhelyén az eredetiségvizsgálatot, törzskönyvet, stb. vagy nekem is jelen kell lennem?

Azt tudom, hogy az okmányirodába nekem is vinnem kell adás-vételit, hogy a súlyadót ne én kapjam jövőre. Illetve a biztosítómnak is el kell küldenem. Ezen kívül mint eladó van még valamilyen kötelezettségem?



2017. ápr. 16. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A részletes szerződésbe minden legyen leírva , a vevő kipróbálta meggyőződött a hibáiról innen számítva övé a felelősség nincs követelése feléd stb . Eredetvizsgát a tulaj állja , esetleg elmentek 2en és átadod ha elkészítik . Másoltasd le több példányban így küld el a hivataloknak , esetleg nézz utána átírta e a vevő .
2017. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az eredetiségvizsga papírját nekem is be kell vinnem az okmányirodába? Azért kérdezem, ha esetleg pár nap múlva kap a vevő időpontot vizsgára akkor attól függetlenül az adásvételt lezavarhatjuk? Az ország másik feléből jön az autóért és gondolom az adásvétel után vinné is haza.
2017. ápr. 16. 22:37
 3/4 anonim ***** válasza:

A gépjármű adásvételét mindkét félnek be kell jelentenie az okmányirodában. Ehhez vinni kell egy példányt bemutatni.

Nem várunk arra, hogy majd a vevő ezt intézi, mert jogszabályilag mindkét félnek kötelezettsége, és mulasztási bírságot is szabhatnak ki, ha valamelyik fél ezt nem tette meg.


Sok probléma volt abból, hogy a vevő nem iratta a nevére az autót. Azért tették mindkét félnek kötelezővé! Ez Téged is véd!

2017. ápr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Neked csak az okmányiroda és a biztosító felé kell jelezned, hogy eladtad az autót.

Egyiket sem kell személyesen.

A biztosítónak elég levélben, vagy e-mailben, az okmányirodás bejelentést pedig megteheted ügyfélkapun keresztül (mi is így csináltuk)

Az okmányira felé neked 8 napon belül kell megtenned a bejelentést, a vevőnek pedig 15 napon belül.

Az eredetvizsgát a vevő intézi, neki kell a papír is róla (az okmányirodában be kell mutatnia a kötelező bizt.igazolással együtt)

A szerződés mintát le tudod tölteni a netről.

A szerződéssel együtt odaadod a vevőnek a forgalmit és a törzskönyvet (ezeket is viszi magával az okmányirodába)

Ha nem ügyfélkapun keresztül jelented be az eladást, akkor 2 példányt vigyél a szerződésből és az egyik példányra írasd rá az okmányirodában, hogy átvették (ügyfélkapus bejelentésnél kapsz róla visszaigazolást)

2017. ápr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!