Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyiket választjam: autó,...

Melyiket választjam: autó, ház vagy traktor?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy földműveléssel foglalkozó család vagyunk.

Én most fejezem a szakközépiskolát, 18 vagyok.

A tanulmányaim befejeztével (hónapokon belül) a szüleim meg akarnak ajándékozni.

Igen tudom jól megy a sorsunk és elvagyok kényeztetve-dumát.

De akkor is, nagyjából rendelkezésre áll 7 millió forint.

1. Vehetnénk egy másik traktort, evvel elősegítve a munka hatékonyságát, a meglévő már rossz állapotban van.

2. Vehetnénk egy rossz állapotban lévő házat nekem, amit évek múlva lerombolunk és egy újat húzunk fel.

3. Vehetnénk egy saját autót nekem. Persze a jövőre nézve ez a legrosszabb döntés. De fiatalság-bolondság. Ha belegondolok hogy milyen jó érzés volna egy hétmilliós autóval megjelenni, mindennel felér.


Szerintetek mit választjak?

-traktor: Munka könnyebb lesz, több kedv a munkához, gördülékeny munkavégzés.

-ház: Sokat nem ér, de hosszabb távon ez a fontos. Ugyanis nem tudni hogy ilyen jó környéken meg e lesz a kívánt telek.

-autó: Évek múlva sokat veszít az értékéből, de az mégiscsak egy új autó.



2017. máj. 7. 00:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelmű, hogy a traktor.

A trakival többet tudsz dolgozni, jön a pénz, amiből megdolgozol a saját házadért és autódért. Jobban fogod becsülni magad és mások sem mondják majd, hogy na a szülei alátolták az életet.

2017. máj. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
ha ezen gondolkodnod kell akkor lesznek bajok, azt írod 18 no ezt azért kétlem
2017. máj. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Autó mert gyorsabb mint a traktor.
2017. máj. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát valóban nehéz.

A traktor a jövő, mivel az biztosítja a munka sikerét.

De kitudja hogy az a kívánt ház-telek meg e lesz pár év múlva.

Az autó pedig inkább csak egy nagyszerű állom.

2017. máj. 7. 00:40
 5/15 anonim ***** válasza:

Traktor, azzal lehet munkát végezni a munkából nyereség lesz abból meg vehetsz autót meg házat.

Az autón onnantól, hogy átírattad csak buksz.

A ház tök jó,de az jó esetben is csak tartja az értékét,további befektetés nélkül plusz értéket előállítani nem tudsz vele.

2017. máj. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az autó csak viszi a pénzt, a másik kettőben pedig benne van a növekedési potenciál.

Az autóra akkor is több mint százezret kell költeni évente, ha nem is használod. Biztosítás, súlyadó, éves szerviz, etc.

2017. máj. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

-traktor: 7m-ból max. használtat veszel, remélhetőleg jobb lesz a mostaninál

-ház: lebontásra házat venni csak a telekért, hát kevés butább dolog van... Miért nem telket veszel?

-autó: Miből tartod fenn? Szép és jó, ha van 1 nagy csajozós kocsid, amit nem tudsz elindítani sem üzemanyag híján, csak nem látom sok értelmét!

2017. máj. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés. Kocsi az tuti azonnal kiesik, nem éri meg. A traktor azért lehet jó döntés, mert dolgozol és jön belőle a pénz. A ház viszont azért, mert csak úgymond fedél kerül a fejed fölé.


Itt inkább azt nézném, hogy oké, hogy most van ennyi pénzetek venni valamit, de mi garantálja, hogyha most a traktort választod 5 év múlva összeszedtek egy házra valót? Szóval szerintem a traktorral is lehet bukni. Az Alföldön meg azért 7-8 misiért kapsz olyan lakást, amit nem kell ledózerolni.


Ami bónuszként bejöhet, hogy a földeteken mennyire van szükség egy új traktorra. Mert az bekavarhat, és - bár ez kicsit túlzás - ezen múlik az előrelépés, lehet csak a traktort kéne választani.


Na mind1, szerinte, ha nem ez az utolsó eset áll fent, akkor lehet a lakást választani jobb.

2017. máj. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
2 millióért használt kocsi, a többiből fedezed a tandíjad
2017. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Traktor, annak van értelme, egy 7 milliós kocsinak nincs.

Ribizni kocsi nélkül is lehet.

2017. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!