Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szórakozáshoz való jog...

A szórakozáshoz való jog mióta és miért írja fölül a pihenéshez való jogot?

Figyelt kérdés

Fiatalként is kezd már a hócipőm tele lenni azzal, hogy már mindenhol a buli, az óbégatás meg a piálás megy az országban. Először még a nagyobb városok belvárosaiban nem lehetett megélni, de azt még megértem, nyüzsgő élet, kell a "kulturált" szórakozás az ifjúságnak, meg a turistáknak (bár Pesten azt is nem kicsit vitték már túlzásba de az másik témakör). Utána már a kisebb városokban is mindenhol nyílt diszkó meg elterjedtek a házibulik, ennek folyományaként ott sem lehett megmaradni hétvégente, mert az egész várost teleóbégatták, összehányták a részegek. Mi többek közt ezért költöztünk ki falura.


Na mostanra, 2017-re már oda jutottunk, hogy falun lakunk, 3 km-re egy kisvárostól, de már itt sem lehet normálisan lenni, mert ide is beköltözött a bulizhatnék, itt is mindenhol kerti parti, lagzi, házibuli van, minden este szól valahol hajnalig a tuc-tuc a faluban, egyre többször óbégatnak kinn az eddig nyugodt és csendes utcán, ami még rosszabb hogy már nem csak hétvégén de gyakorlatilag minden nap ha jó az idő, az pedig mindennek a teteje, hogy péntek és szombat este a 3 km-re(!!) lévő városi diszkóból idáig hallatszik zárt ablak mellett(!!) a zene, nem lehet aludni. Kérdem én, miért kell mindenhova beengedni a bulizást, mintha az lenne a legfontosabb dolog a világon? A pihenni, nyugodtan aludni vágyók miért vannak letojva? Nincs még elég hely ahol be lehet rúgni meg lehet vonyítani, már még a faluban sem lehet az embernek nyugta? A rendőr miért nem megy ki a diszkóba csendháborításért, ha hajnal 2-kor még a is faluba kihallatszik a zenéjük? A bulisokra miért nem vonatkozik a csendháborítás meg az este 10 órai záróra, ha mi már füvet sem nyírhatunk szürkületkor mert beszólnak érte? Tud erre valami jogszakértő, rendőr, városatya vagy bárki válaszolni?



2017. máj. 29. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes én nem tapasztalom ezt.
2017. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

A szomszéd utcában van egy kocsma. Péntekenként ésvagy szombatonként ott is szokott lenni hangos zene. Zárt ablak mögött csak a basszus jut be ide.

Ha 3 km-ről, egy zárt helyről egy zárt helyre behallatszik a zene, akkor nagy eséllyel ott tömegpusztításra alkalmas hangágyút tesztelnek, nem buliznak.

2017. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Ha neked sehol sem jó, akkor magadban keresd az okát! Több helyen éltem már Budapest belvárosában (most is), az épp felívelőben lévő bulinegyed szélén is, és soha nem volt ilyen jellegű problémám. Az meg rohadtul relatív, mit nevezünk "normális" életnek, én a tiédet egyáltalán nem tartom annak.
2017. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
fiatal létedre úgy beszélsz mint egy megkeseredett vénember. költözz olyan helyre, ami mindentől messze van. vagy légy remete. ilyen felfogással neked mindenhol nehéz életed lesz.
2017. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmikor nem írja felül, csak nagy valószínűséggel se te, se más nem tesz bejelentést. Addig meg nem tudnak intézkedni a rendőrök, főleg falun. Tudom, mivel van egy alkoholista f**z, aki mindig feljentett minket, ha bulit tartottunk a falunk tavánál (egyedül ő tett feljelentést, a többi lakos nem is panaszkodott a hangerőre, nem bömböltettük); egyszer annyiszor hívta ki a rendőröket ránk, hogy megsajnáltuk az állandóan kiküldött két fiatalt rendőrt és szedtünk neki a bográcsosból amit főztünk. Akkor mondták ők, hogy amíg nem érkezik lakossági bejelentés nem tudnak intézkedni.
2017. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A #2 válasz hangágyúira csak annyit, hogy amíg a Sziget megfelelően kulturált nem lett, Buda legtöbb pontján (több, mint 3 km-re időnként még a szöveget is érteni lehetett. Mára ez nem igaz.


A kérdezőhöz. Jog jogot akkor ír felül, ha vagy ez így helyes, vagy a primitívség közszemléletté vált, és a megoldást egészen másutt kell elkezdeni, hogy a probléma magától megoldódjon. Jelen esetben az utóbbi esetről van szó. Ezért nem a "bulizókat" kell elővenni, hanem e közízlés kialakulásának okát kell vizsgálni, ha ez megvan, az okot megszüntetni. Sok ember kell hozzá, ennyit elöljáróban.

2017. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6os, igen, emlékszem a Szigetes problémákra, de gyanítom, hogy a többtízezres tömegeket megmozgató, kontinensszerte népszerű Sziget fesztiválra valamivel izmosabb hangtechnikát építenek ki, mint egy falus dizsibe.


De amúgy tényleg, kérdező, hívd a rendőrséget és annyi. Minden bejelentéssel kötelesek foglalkozni.

2017. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Én igazat adok a kérdezőnek, valahogy mindig átesünk a ló túloldalára, mire megtaláljuk a középutat. Rengeteg embert zavar a zaj, csak szerintem úgy vannak vele, hogy úgy sem fognak intézkedni - ami igaz is -, meg hát miért pont én jelentsem be?


Eleve szakadék van a fiatalok és a már nem annyira fiatalok igényei között. Nyilvánvalóan a fiataloknak a minél nagyobb hangerő és a minél több buli az ideális. Ahogy megállapodnak és főleg, ha gyerek születik, egyből zavaróbb a zaj, az időseknek pedig életformájukból kifolyólag zavaró a nyüzsgés, a nagy zaj.


A szórakozóhelyeknek a bevétel miatt nem céljuk a csend, a nyugalom és ebből bőven profitálnak az önkormányzatok is, ezért nem is szeretnek tenni semmit, hiszen kell a bevétel.


Én is laktam ilyen helyen, széllel szemben pisilés, ha megpróbál az ember tenni valamit. Két perc alatt megkaptam, hogy költözz el, ha nem tetszik. Nos elköltöztem, azóta nyugalomban telnek a napjaink, csak sajnálom azt a szegény házaspárt, aki megvette a lakásunkat.

2017. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

81 %-os vagyok. Még ezért bennem maradt egy-két mondat azzal kapcsolatosan, hogy hívni kell a rendőrséget. Mint említettem, elköltöztem, de előzőleg egy nagy park mellett laktam egy 8 lakásos társasházban, ahol szinte csak idősek laktak és félig süketek. A társasház mellett mindkét oldalról szolgáltató üzemek voltak, tehát éjjel nem lakottak.


A parkban tavasztól késő őszig minden csütörtöktől vasárnapig szabadtéri rock-koncertet tartottak. Eleve nonszensz egy ilyet engedélyezni lakott területhez közel. 23.00-ig volt engedélyük, rendre éjjel kettőig tartott a buli. Egy másik lakóval együtt rengetegszor hívtuk a rendőrséget, volt hogy egy éjszaka többször. Gondolom párszor kijöttek, mert halkult a zene, de egy óra múlva megint üvöltött. Ismét szóltunk, vagy kijöttek, vagy nem. Mások is bejelentést tettek a környékről, hívták a rendőrt, semmi érdemleges változás.


Feljelentést tett a szomszédom írásban, azt válaszolták, hogy tegyen letétbe bizonyos összeget az önkormányzatnál, amiből hivatalosan beméretik majd a hangerőt és ha neki van igaza, visszautalják a pénzt. Nem fogadták el a mobil telefonnal történő mérést. El sem hittem, hogy ilyen létezik, ennyire sz.rnak az állampolgárra. Elmentünk a területi önkormányzati képviselő fogadóórájára, megígért az mindent, két napig betartották, csendesebb volt a zene, utána minden folytatódott.


Átmentünk személyesen beszélni a tulajjal, legyen kedves egy kicsit halkabban zenét szolgáltatni, beleröhögött a képünkbe. Két évig bírtuk, utána elmenekültünk.

2017. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Megint te?
2017. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!